5 najlepszych seriali 2022 roku, które warto zobaczyć

Przedstawiamy najlepsze seriale, które zadebiutowały w 2022 roku. Sprawdź, co warto obejrzeć!

5 najlepszych seriali 2022 roku, które warto zobaczyć

WeCrashed: Upadek start-upu

To serial oparty na prawdziwych wydarzeniach, zrealizowany na podstawie podcastów WeCrashed: The Rise and Fall of WeWork autorstwa Wondery. W rolach głównych Jared Leto i Anne Hathaway.

Historia o tym, jak firma WeWork z pojedynczej przestrzeni coworkingowej, w niecałą dekadę przekształciła się w globalną markę, wycenianą na 47 miliardów dolarów. Po czym w ciągu roku straciła aż 40 miliardów i hukiem upadła. Serial jest dostępny na platformie Apple TV+.

Minx

Los Angeles, lata 70. XX wieku: młoda i ambitna dziennikarka Joyce (Ophelia Lovibond) pragnie założyć nowoczwsny, feministyczny magazyn dla kobiet, jednak żaden wydawca nie chce go wydać. Dlatego łączy siły z Dougiem Rennetti (Jake Johnson), królem tanich magazynów pornograficznych, by wydać pierwsze erotyczne czasopismo dla kobiet. To serial o emancypacji kobiet i seksualnej rewolucji płci pięknej. Dostępny jest na HBO Max. A

Zepsuta krew

Ten serial o wielkim przekręcie z Doliny Krzemowej oparty jest na prawdziwej historii. Twórcy starają się odpowiedzieć na pytanie, kim jest Elizabeth Holmes (w roli głównej Amanda Seyfried). Szefowa start-upu Theranosa, genialna wynalazczyni czy sprytna oszustka? Jej wynalazek miał pozwolić na wykonanie ponad 240 testów na różnego rodzaju choroby, od sepsy po raka, przy użyciu zaledwie jednej kropli krwi pacjenta. Założony przez Holmes w 2003 roku biznes, już w 2015 roku był wyceniany na 9 miliardów dolarów, by rok później okazać się wielkim oszustwem. Serial dostępny jest na platformie Disney+.

Schody

Serial dostępny jest na HBO Max, w rolach głównych Colin Firth i Toni Collette. Żona autora kryminałów Michaela Petersona, umiera po nieszczęśliwym upadku ze schodów. Policja zaczyna podejrzewać, że nie był to wypadek ,a mężczyzna zostaje oskarżony o morderstwo Kathleen.

Serial oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. To znana sprawa z pierwszych stron gazet sprzed 20 lat, w której od początku było o wiele więcej niejasności i poszlak, niż dowodów. Peterson przez lata trwania procesu zarzekał się, że jest niewinny, aż w końcu w 2017 roku wyszedł z więzienia, dzięki kruczkom prawnym. Jaka jest prawda? Być może serial da na to odpowiedź.

Pam i Tommy

Twórcy serialu starają się opowiedzieć historię miłosną z perspektywy Pameli Anderson. To historia burzliwego związku Pameli Anderson (Lily James) i Tommy'ego Lee (Sebastian Stan) oraz ich sekstaśmy, wykradzionej przez niezadowolonego fachowca (Seth Rogen). Kaseta z ciekawostki w świecie pirackich VHS-ów, zmieniła się w globalną sensację, gdy upubliczniono ją w sieci.  Serial dostępny jest na Disney+.

Udostępnij: