Najlepsze książki na wakacje 2022

Przedstawiamy wydawnicze zapowiedzi i nowości, po które warto sięgnąć na wakacjach. Oto najlepsze propozycje dla miłośników thrillerów, romansów i komedii na lato 2022.

Jakie książki warto przeczytać latem? Najlepsze propozycje na wakacje 2022

"Niedaleko pada jabłko", Liane Moriarty

To kolejna powieść Liane Moriarty, autorki takich bestsellerów jak „Wielkie kłamstewka”, czy „Dziewięcioro nieznajomych”. To historia czwórki rodzeństwa – Amy, Logana, Troy’a i Brooke, którzy próbują dowiedzieć się, co stało się z ich matką. Szukają odpowiedzi na wiele pytań:, dlaczego ich ojciec zachowuje się tak dziwnie, co oznacza zagadkowa wiadomość, którą matka wysłała w dniu zaginięcia i kim jest tajemnicza nieznajoma, która pojawiła się u ich drzwi.

„Długa noc”, Wojciech Chmielarz

To kolejna książka z serii o warszawskim komisarzu Jakubie Mortce, który nie cofnie się przed niczym. Najnowsza propozycja dla fanów policyjnych kryminałów. W Warszawie zapada długa jesienna noc, podczas której krzyżują się losy kilkorga nieznajomych. Młoda dziewczyna po raz pierwszy wychodzi na ulicę, żeby zarobić własnym ciałem. Po mieście w terenowym samochodzie krąży ktoś, który wie, że to jest jego ostatnia noc na wolności. Planuję wykorzystać ją, by pozbawiać życia jak najwięcej osób. Z tym wszystkim będzie musiał zmierzyć się komisarz Mortka.

„Nie wierzcie jej”, Jane Heafield

Podczas pobytu małżeństwa Lucy i Toma Packhamów w domku letniskowym w miejscowości Cullerton, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Lucy od początku twierdzi, że nie ma pojęcia, co się stało z mężem. Na miejsce zdarzenia przybywa Mary, siostra mężczyzny, która nie wierzy szwagierce i uważa, że ta zabiła męża z zimną krwią, po czym ukryła jego ciało. Co okaże się prawdą? Co naprawdę wydarzyło się w domku letniskowym?

„Miłość ma smak halloumi", Ginger Jones

Freya uwielbia gotować, pracuje w restauracji Taste of the Mediterranean, jednak nie jest tam doceniana. W pewnym momencie decyduje się rzucić posadę, swojego chłopka i wyjechać na piękną cypryjską wyspę. Tam w lokalnej tawernie i w towarzystwie sześciorga współzawodników będzie oddawać się kulinarnej pasji. A przy okazji pozna nową miłość.

„Grzechy szejka”, Tom Steinfort

To wstrząsający reportaż, który opowiada o piekle kobiet w rodzinie królewskiej w Dubaju. Tom Steinfort spędził lata na odkrywaniu grzechów szejka Mohammeda i w swojej książce przedstawia niepokojącą rzeczywistość życia w Dubaju: propagandę, korupcję, złe traktowanie robotników i łamanie praw kobiet.

Udostępnij: