Audiobooki - jakie dają korzyści?

O korzyściach czytania książek nie trzeba nikogo przekonywać. Lektury wzbogacają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, poprawiają pamięć i korzystnie wpływają na pracę mózgu. Czytanie przede wszystkim jest świetną rozrywką i pozwala w miły sposób spędzić wolny czas. A co z audiobookami? Jakie dają korzyści?

Audiobooki, czyli książki do słuchania

Audiobooki to inaczej książki do słuchania, czytane przez lektorów, często znane osoby. Stanowią odpowiedź na potrzeby czytelników, którzy ze względu na różne okoliczności nie mogą czytać książek w tradycyjny sposób. Dzięki nim mają okazję cieszyć się swoim hobby podczas pracy, wykonywania domowych obowiązków, spacerów, czy prowadzenia samochodu.

Audiobooki dają wiele korzyści

Słuchanie audiobooków, podobnie jak czytanie książek, poprawia kondycję komórek mózgowych i zwiększa efektywność jego pracy. Wpływa na koncentrację, logiczne myślenie i tworzenie związków przyczynowo- skutkowych. Poszerza zakres słownictwa, pobudza wyobraźnię i inspiruje.

To nie wszystko, jak twierdzą organizatorzy inicjatywy promującej czytelnictwo, słuchanie audiobooków sprzyja też zachowaniu koncentracji na drodze!

Jeden z twórców akcji Andrzej Mejer, zachęca do udziału w niej:

Korki to jedna z przyczyn pojawiającej się agresji i gniewu u kierowców, które z kolei zwiększają ryzyko spowodowania wypadku. Zamiast tracić czas spędzany w korkach, warto go zainwestować w inną czynność, możliwą do wykonywania w tej sytuacji. Audiobook „Wiedźmin. Czas pogardy” trwa 8 godzin i 1 minutę, chcąc odsłuchać całą sagę o przygodach Wiedźmina w audiobookach, potrzebujemy więc kilkudziesięciu godzin. I na to możemy poświęcić swój czas w samochodzie, którym dojeżdżamy do pracy, stoimy w korkach, czy jedziemy w dalszą trasę na wakacje. W ten sposób, w ciągu roku można „przeczytać” więcej książek, niż dzięki codziennemu czytaniu kilku stron wieczorami, przed zaśnięciem.

Odbierz kod na miesięczny abonament do Audioteki

Akcja promocyjna Yanosik Autoplac z Audioteką ma na celu zachęcić do słuchania książek. Skierowana jest do kierowców, którzy mogą słuchać audiobooków, podczas prowadzenia auta… i nie tylko! Tak naprawdę każdy chętny może wziąć w niej udział.

W ramach akcji promującej czytelnictwo, można odebrać bezpłatny kod upoważniający do 30 dni abonamentu Audioteki.

Jak wziąć udział w akcji i zyskać dostęp do tysięcy audiobooków?

 Żeby zdobyć kod na 30-dniowy abonament należy:

  • wejść na stronę Autoplac.pl,
  • kliknąć dowolną ofertę opatrzoną opisem „zdrap kod”,
  • zdrapać kod,
  • zarejestrować go na stronie Audioteki.
Udostępnij: