17 sierpnia- Dzień Pozytywnie Zakręconych

Jesteś niepoprawnym optymistą? Patrzysz na świat przez różowe okulary? Miewasz zwariowane pomysły? Być może jesteś Pozytywnie Zakręcony! Przedstawiamy 10 cech ludzi pozytywnie zakręconych , które warto w sobie pielęgnować.

17 sierpnia- Dzień Pozytywnie Zakręconych

Dziś, 17 sierpnia przypada Dzień Pozytywnie Zakręconych. Każdy z nas zna i uwielbia takie osoby! Zarażają dobrą energię, czerpią z życia garściami i nie boją się żyć po swojemu! Warto się od nich uczyć i pielęgnować w sobie ich cechy.

Kim są Pozytywnie Zakręceni ludzie?

Osoby pozytywnie zakręcone są pozytywnie nastawione do świata i innych. Ich zaraźliwy entuzjazm udziela się wszystkim dookoła, a w ich towarzystwie zawsze jest weselej. Z odwagą idą przez życie, czerpią z niego garściami. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, bo trudności traktują jako wyzwania i nigdy się nie poddają. Mają bzika na punkcie swoich pasji, nie boją się dążyć do celu i realizować swoich marzeń. Miewają zwariowane pomysły, są spontaniczni i nieprzewidywalni.

10 cech ludzi pozytywnie zakręconych , które warto w sobie pielęgnować

Optymizm

Pozytywne nastawienie do ludzi i świata pomoże Ci wiele osiągnąć. Optymizm sprawia, że jesteś lepiej odbierany przez innych. Postrzegają Cię jako sympatycznego, życzliwego, otwartego i pogodnego człowieka.

Pozytywne myślenie

Myśl pozytywnie, skupiaj się na swoich zaletach i tym, w czym jesteś dobry. Myśl pozytywnie i idź śmiało przez życie. Nie wyolbrzymiaj własnych wad i słabych stron. Nie rozpamiętuj niepowodzeń, nie myśl o tym, co Ci się nie udało.

Akceptacja samego siebie

Osiągniesz szczęście tylko wtedy, gdy będziesz w stanie się polubić. Zaakceptowanie siebie, swoich mocnych i słabych stron pomoże Ci osiągnąć spokój, harmonię i czerpać radość z życia. Pamiętaj, że nikt nie jest idealny i każdy ma prawo do błędów.

Wiara we własne możliwości

Osoby pozytywnie zakręcone wierzą we własne siły i możliwości. Mają świadomość tego, że życie nie jest usłane różami, a niepowodzenia dotykają każdego. Ty również uwierz w siebie, skup się na swoich mocnych stronach i zaletach! To sprawi, że poradzisz sobie z problemami na swej drodze i osiągniesz swoje cele.

Porównania

Pozytywnie zakręceni nie tracą czasu na porównywanie się z innymi ludźmi. Nie są zazdrośni i zawistni o sukcesy innych osób. W życiu kierują się swoimi potrzebami, a nie oczekiwaniami ze strony innych. Nie porównuj się z innymi, nie bądź zazdrosnym i zawistnym człowiekiem.

Odwaga

Nie bój się próbować nowych rzeczy i ryzykować. Jeśli kurczowo będziesz trzymać się starych schematów i nie wyjdziesz poza strefę swojego komfortu, możesz wiele stracić. Nawet jeśli Ci się nie uda i zawiedziesz, najważniejsze jest to, że próbowałeś.

Praca nad sobą

Nie przestawaj się uczyć i rozwijać. Nigdy nie jest za późno na dokształcanie się i poznawanie nowych rzeczy. Dzięki korzystaniu z wiedzy i nabytego doświadczenia, będziesz mógł podejmować lepsze decyzje.

Kreatywne myślenie

Działanie według nowych i nieszablonowych sposobów myślenia, może przynieść Ci wiele korzyści. Bierz pod uwagę nowe punkty widzenia, korzystaj z rad innych i nie bój się iść pod prąd.

Motywacja

Ludzie pozytywnie zakręceni potrafią zmotywować się do działania. Wiedzą, że aby zrealizować swoje cele muszą działać. Ty również nie czekaj, aż marzenia same się spełnią- to Ty je spełniaj!

Wyciąganie wniosków

Takie osoby niepowodzenia i porażki, traktują jako cenne życiowe lekcje. Nie załamują się przez nie, a wyciągają z nich wnioski. Jeśli będziesz tak postępować, nauczysz się patrzeć na problemy z dystansu i traktować je jako wartościowe doświadczenia na przyszłość.

Udostępnij: