5 błędów, które kobiety popełniają w związku. To kończy się rozstaniem

Każdy z nas popełnia błędy. Niestety w relacji niektóre nasze potyczki mogą skończyć się rozstaniem.

Błędy popełniane przez kobiety w związku

Za dużo doradzania, moralizowania i gadania

To podstawowy błąd popełniany przez bardzo wiele kobiet, które przedstawiają typowo kobiecą naturę. Panie uwielbiają doradzać swoim partnerom, gdy przychodzi im się zmierzyć z jakimś wyzwaniem. Nadmiernie pouczają, pokazują czego nie powinni, a co powinni i w jaki sposób zrobić. Oczywiście każda kobieta chce jak najlepiej dla swojego mężczyzny, ale facetom czasem trudno to zapamiętać, szczególnie gdy taka rozmowa ma miejsce w samochodzie, gdzie nie ma gdzie uciec i pozostaje wysłuchać. A potem na obiedzie, na spacerze, a nawet w łóżku - i tak do upadłego. Takie osaczenie może zostać źle odebrane i dać powód do zakończenia związku. Pamiętaj: gdy będzie miał ochotę porozmawiać i poprosić o radę - z pewnością to uczyni. 

Zazdrość

Nie każdy mężczyzna lubi, gdy jego ukochana jest o niego zazdrosna. Jednak istnieją pewne granice. Jeżeli kobieta potrafi zrobić swojemu facetowi awanturę o każdą rozmowę czy każde spojrzenie w kierunku innej dziewczyny, mężczyzna ma prawo czuć się niekomfortowo. Należy pamiętać, że zerkanie na atrakcyjną kobietę, która posiada ładne nogi, biust i inne kobiece walory, leży w jego naturze (drogie Panie w Waszej również). Wielu kobietom robienie takich scen przypada na miejsca publiczne, przy znajomych. Czytając również jego smsy czy przeglądając połączenia w telefonie, ukochana okazuje mu brak zaufania, które jest przecież fundamentem każdego związku. Żadna z tych opcji nie wróży dobrze dla związku.

Obrażanie się czyli tzw. "foch"

Wieczne obrażanie się, a na pytanie "co się stało?" odpowiadasz po raz któryś "nic", po czym snujesz się po domu i patrzysz na niego wilkiem. To nie przetrwa. Zdecydowanie lepsza od „focha” jest rozmowa, w trakcie której kobieta powinna na spokojnie wyjaśnić swojemu partnerowi, że jego zachowanie z jakiegoś powodu sprawiło jej ból. 

Dążenie do ideału

Jeżeli kobieta ma nadzieję, że mężczyzna z którym się związała, z czasem się zmieni - to ten związek nie ma raczej żadnych szans na przetrwanie. 

Oczywiście można drugiego człowieka nauczyć, aby po sobie posprzątał, zrobił pranie, zmył naczynia - wychodził sam z inicjatywną. Ale pamiętaj nie da się zmienić całkowicie jego osobowości i charakteru. Warto zapamiętać, że gdy się z kimś wiążemy musimy zaakceptować to, jakim jest. 

Ograniczanie

Warto zdać sobie sprawę z tego, że nikt nie lubi być ograniczany. Gdy meżczyzna decyduję się na bycie w stałym związku, nie oznacza to tego, że zapomiał co to wolność. Warto dać swojej połowcę nieco przestrzeni.

 

 

Udostępnij: