• Okładka artykułu Rozwój osobisty – 5 cech, które posiadają inteligentne kobiety!
    98
    14 Kwi 2019

    Rozwój osobisty – 5 cech, które posiadają inteligentne kobiety!

    • #kobieta
Każdy inteligentny człowiek rozwija się poprzez zbieranie doświadczeń i wyciąganie lekcji. Pozwalają sobie na porażki, ale z pewnością się nie poddają. Takie podejście do świata jest efektem cech charakteru. Oczywiście może to też zależeć od płci, a więc jakie cechy składają się na inteligentną kobietę?

1. Brak zazdrości

Nie jest nikomu obce, że kobiety często ze sobą rywalizują. Jedna lubi być lepsza od drugiej, a to wywodzi się z zazdrości. Inteligentna kobieta wie, że okazywanie takich emocji wiąże się z niską samooceną, a ona przecież kocha siebie taką jaka jest. Jest świadoma, że nie ma potrzeby, aby na każdym kroku ze sobą rywalizować, często o błahe rzeczy.

2. Emocjonalna niezależność

Inteligentna kobieta wie, że w życiu należy iść do przodu zgodnie ze swoimi zasadami i przekonaniami. Odpowiednie działania z tym związane są ważniejsze niż to, co wmawiają inni.

3. Humor

Życie toczy się w różny sposób, ale inteligentne kobiety wiedzą, że zamiast płakać, to należy się z tego śmiać. Załamywanie się tylko pogarsza nasz stan psychiczny i uniemożliwia nam jasny pogląd na sytuację. Dystans do takich momentów daje nam szansę na racjonalne myślenie i przemyślane działanie.

4. Doceniają rzeczywistość

Dziewczynki zawsze marzą o bajkowym świecie, gdzie wszystko układa się idealnie, ale dorosłe i inteligentne kobiety doceniają rzeczywistość taką, jaka jest. Nie zawsze jest łatwo, ale to buduje ich charakter i wytrzymałość. Dzięki temu znają swoje mocne i słabe strony oraz mogą udoskonalać samą siebie.

5. Chcą być piękne

Piękno jest związane z wyglądem zewnętrznym oraz wewnętrznym. Zdrowie jest bardzo ważne, bo dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać o swoje zewnętrzne piękno. Dodatkowo piękne wnętrze, czyli niesamowite cechy charakteru, umożliwiają spojrzeć na świat z nieco pozytywniejszej strony.