Co decyduje o kobiecej atrakcyjności? Wpływa na to nie tyko wygląd, ale szereg innych cech. Dowiedz się, dlaczego kobiety trudne do zdobycia wydają się mężczyznom o wiele bardziej atrakcyjne!

Dlaczego niedostępne kobiety wydają się bardziej atrakcyjne?

Dlaczego niedostępne kobiety wydają się bardziej atrakcyjne w męskich oczach? Na to pytanie wiele osób szuka odpowiedzi. Jedno jest pewne, ta reguła rzeczywiście działa na mężczyzn!

Ogromną rolę odgrywa tu jedno z praw psychologii społecznej, tak zwana zasada niedostępności. Polega ona na tym, że człowiek pożąda tego, czego nie może mieć lub czego jest bardzo mało. Ograniczona dostępność zwiększa atrakcyjność, a im trudniej coś zdobyć, tym bardziej wartościowe to się wydaje. Odnosi się to także do relacji międzyludzkich. Z tego powodu, kobiety uważane za niedostępne, automatycznie stają się bardziej atrakcyjne w męskich oczach.

To pociąga mężczyzn

Kobiety, które wydają się niedostępne, są samodzielnie i niezależne u niektórych mężczyzn mogą wzbudzać obawę, a u innych silną fascynację. Niektórzy mężczyźni chcą je okiełznać, a inni się z nimi zmierzyć. Jedno jest pewne, ta cecha przyciąga wielu panów i nie sposób jej się oprzeć.

Co jeszcze decyduje o atrakcyjności kobiet?

Choć nie tylko wygląd ma znaczenie, to pewne cechy biologiczne czynią kobietę bardziej atrakcyjną w męskich oczach. Chodzi o zalety reprodukcyjne, które od wieków uznawane były za jeden z najważniejszych wskaźników atrakcyjności kobiet.

Badacze wymieniają przede wszystkim symetryczną, kobiecą twarz, jasną skórę, duże oczy, szeroki uśmiech i długie, gęste włosy. Ważne są też właściwe proporcje oraz ogólny kształt sylwetki, który kojarzy się z płodnością. Powinien przypominać klepsydrę i mieć niski współczynnik WHR (waist-to-hip ratio, czyli wskaźnik obwodu talii do bioder).

Te cechy są równie ważne!

O atrakcyjności kobiet w męskich oczach decydują też inne cechy. Eksperci od związków zwracają uwagę na ogromne znaczenie inteligencji, poczucia humoru, pozytywnego nastawienia, ambicji, czy pewności siebie. Te niefizyczne cechy charakteru i osobowości także przyciągają mężczyzn!

DZ

Udostępnij:

Sklep