Kobiety często stawiają pragnienia innych przed swoimi. Swoje potrzeby zostawiają na wtedy, kiedy będzie na nie czas. A zawsze się znajdzie coś bardziej potrzebnego do zrobienia… W ten sposób swoje marzenia i poczucie zadowolenia z życia odkładamy na później, na bliżej nieokreślony czas. Dlaczego miałabyś odkładać swoje marzenia, potrzeby i poczucie szczęścia odkładać na inny czas? Skończ z tym! Zacznij cieszyć się z realizowania własnych pragnień.

Zrób coś, co ciągle odkładasz

Pewnie każda z nas ma pragnienia, które czekają na lepszy moment. Na więcej czasu, więcej pieniędzy. W końcu zawsze się znajdzie coś pilniejszego. Idąc tym tropem nigdy nie będzie wystarczająco dobry moment, by postawić siebie na pierwszym miejscu. Jednak życie mija, a nieustanne odkładanie swoich pragnień na później może się skończyć tym, że nigdy ich nie zrealizujemy, bo zawsze jest ktoś albo coś innego wokół. Koniec z tym! Zacznij działać – zachowaj się czasami jak zdrowa egoistka i zrób coś tylko dla siebie.

Kup sobie to, na co masz ochotę

Mając rodzinę i dzieci pieniędzy nigdy nie jest za dużo. Miliony potrzeb dla każdego z osobna powodują, że swoje pragnienia odkładamy w nieskończoność. Marzymy o tej cudownej torebce albo wspaniałym i drogim kosmetyku. Oczywiście, są potrzeby ważne i ważniejsze – jednak pamiętajmy o tym, aby nasze drobne i te bardziej znaczące pragnienia nie przechodziły bez echa, odchodząc niespełnione. To właśnie radość z małych rzeczy powoduje radość i zadowolenie z całego naszego życia.

Nie czekajmy

Czasami impulsem do zrobienia czegoś szalonego (czyli czegoś dla siebie) jest emocjonująca sytuacja, jak np. ogromna kłótnia z partnerem albo wyrzucenie z pracy. Wściekłe w takich chwilach myślimy „wszystko mi jedno” i kupujemy tą niespotykanie drogą torebkę. W nagrodę za całe zło. Cóż, taki „sposób” działa, ale po co czekać na skrajnie złe emocje, by w końcu pozwolić sobie na coś upragnionego? Czy nie lepiej byłoby po prostu zdecydować o postawieniu na swoje pragnienia bez zbędnych wrażeń? Wtedy z pewnością mile byśmy kojarzyły samo podjęcie decyzji o postawieniu na siebie.

Udostępnij:

Sklep