Beata Tyszkiewicz obchodziła 84. urodziny! "Lubię zależeć wyłącznie od siebie”

Beata Tyszkiewicz skończyła 84 lata. Od zawsze kojarzona jest jako kobieta z ogromną klasą, niezależna i buntownicza. Mimo wielu miłosnych przygód, nigdy nie uzależniała swojego życia od mężczyzn.

Życie miłosne Beaty Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz urodziła się w 1938 roku w Wilanowie. Już jako 16-latka zadebiutowała jako aktorka. Na przestrzeni ponad 60 lat zagrała w kilkuset produkcjach. Wyróżniała się ogromną charyzmą, niezależnością i buntowniczością. Prowadziła także dość wyboiste życie miłosne, a jej decyzje często kończyły się skandalami.

Pierwsza miłością aktorki był Andrzej Łapicki. Reżyser wówczas był żonaty i posiadał dzieci, a Beata miała 22 lata. Mimo to nie przeszkadzało to ani jemu, ani Tyszkiewicz, by nawiązać płomienny romans. Po latach aktorka przyznała, że wiedziała, że ta miłość prędzej czy później się zakończy:

Miał ułożone życie, żonę, dzieci. Wiedziałam, że nasza miłość nie ma przyszłości – pisała w swojej autobiografii.   

Romans ten nie przetrwał, a po kilku latach Tyszkiewicz poznała o 12 lat starszego Andrzeja Wajdę. Reżyser zostawił wówczas dla aktorki swoją aktualną żonę. W 1967 roku Beata i Andrzej zostali rodzicami, na świat przyszła ich córka, Karolina.  Dwa miesiące później  Tyszkiewicz i Wajda pobrali się. Niestety ich małżeństwo nie trwało długo. Artyści wciąż się mijali i nie mieli dla siebie czasu. Półtora roku po ślubie, reżyser wyprowadził się z domu.

Aktorka jeszcze dwukrotnie wyszła za mąż. Najpierw jej mężem był Witold Orzechowski. Natomiast z Jackiem Padlewskim ma córkę Wiktorię urodzoną w 1977 roku.

Niezależność Beaty Tyszkiewicz

Mimo wielu romansów, Tyszkiewicz od zawsze była symbolem silnej kobiety. Wielokrotnie powtarzała, że kobiety powinny być samodzielne finansowo i nie uzależniać swojego życia od mężczyzn.

W swojej książce podkreślała, że sama nigdy nie polegała wyłącznie na swoich mężczyznach. Dzięki temu, że była niezależna nie musiała tkwić w związkach,  w których już nie chciała być:

Nigdy nie próbowałam polegać na mężczyznach. Lubię zależeć wyłącznie od siebie. Staram się mieć do wszystkiego odpowiedni dystans. Do miłości również. W gruncie rzeczy wiem, że mogę liczyć tylko na siebie i to mi odpowiada – pisała w książce „Nie wszystko na sprzedaż”.

Aktualnie aktorka odsunęła się z życia publicznego. W ostatnim czasie jej córka, Karolina Wajda, poinformowała o stanie zdrowia swojej mamy. Wyznała, że Tyszkiewicz jest w dobrym nastroju, jednak nie wychodzi już na spacery. Dodała także, że mama nie chce się do niej przeprowadzić, jednak zarówno ona jak i jej młodsza siostra odwiedzają panią Beatę tak często jak tylko mogą.

Udostępnij: