Problem niskiej samooceny u kobiet to dość powszechne zjawisko. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że wśród nas jest wiele pewnych siebie kobiet, prawda często okazuje się zupełnie inna. Jak podnieść poczucie własnej wartości. Poznajcie te trzy sposoby!

  Każda z nas nie powinna zapominać o tym, że aby przekazywać dobro i szczęście innym, najpierw musimy żyć w zgodzie same ze sobą. Z całą pewnością nie pomoże nam w tym ciągłe porównywanie się do innych i brak poczucia własnej wartości. Musimy uświadomić sobie, że każda z nas jest wartościowa i posiada wyjątkowe cechy.

  Nie porównuj się do innych

  Jak już wspomnieliśmy, jedna z cech kobiet mało pewnych siebie jest porównywanie się do innych. Musimy pamiętać, że każda z nas jest inna i zdarzy się tak, że ktoś będzie od nas lepszy w jakiejś dziedzinie. To nie znaczy, że jesteśmy gorsze, gdyż na pewno znajdzie się taka  sfera, w której to lepiej się odnajdziemy. Ponadto, obserwując działania innych osób, które w czymś są dobre, możemy potraktować jak swego rodzaju inspirację.

  Zadbaj o siebie

  Jednym z czynników budujących pewność siebie jest „ukochanie siebie”. Pomyślmy o sobie i zróbmy dla siebie coś dobrego. Zadbajmy nie tylko o wnętrze, ale również o wygląd zewnętrzny. Małe zmiany mogą pomóc w lepszym samopoczucie, a co się z tym ściśle wiąże także wyższej samoocenie. Gdy dobrze czujemy się we własnym ciele wzrasta nasze poczucie własnej wartości.

  Ponadto bądźmy dla siebie wyrozumiałe i odnośmy się do własnej osoby z empatią. Postarajmy się polubić siebie i wspierać w ciężkich chwilach.

  Przyjmuj komplementy

  Nie da się ukryć, że osoby z niską samooceną mają problem z przyjmowaniem komplementów. Miłe słowa często odbieramy jako ironię i intepretujemy w niewłaściwy sposób. Szczególnie, gdy komplementy pochodzą z ust kobiet, mamy wrażenie, że nie są one szczere. Dlatego musimy uwierzyć w ich dobre intencje, nie doszukując się fałszu.  

  Udostępnij:

  Sklep