Silne psychicznie kobiety, wiedzą, że nie wystarczy jedynie myśleć pozytywnie i liczyć, że los się do nich uśmiechnie. Dlatego jak ognia wystrzegają się pewnych rzeczy, które sabotują wszelkie wysiłki. Dowiedz się, czego nie robią kobiety o silnej osobowości!

Jak stać się silną psychicznie kobietą?

Nie trzeba urodzić się silnym psychicznie, taką osobą można się stać poprzez ciągłą pracę nad sobą. Choć wymaga to sporo cierpliwości i zaangażowania, to przyniesie wiele korzyści. Pozwoli lepiej radzić sobie ze stresem i przeciwnościami losu, chętniej podejmować wyzwania i sięgać po marzenia! Na początku warto zidentyfikować szkodliwe wzorce myślenia i zachowania i zrezygnować z robienia pewnych rzeczy…

Kobiety silne psychicznie nie robią tych 14. rzeczy:

Nie użalają się nad sobą

Ludzie silni psychicznie nie tracą czasu i energii na myślenie o problemie, ale skupiają się na szukaniu rozwiązania. Kobiety o mocnym charakterze nie tracą czasu na użalanie się nad sobą i nie stawiają się w roli ofiary.

Nie obwiniają innych

Takie kobiety nie obwiniają innych za swoje niepowodzenia. Przyjmują pełną odpowiedzialność za swoje myśli, uczucia i zachowania, a przede wszystkim popełnione błędy.

Nie boją się porażek

Kobiety silne psychicznie mają świadomość tego że porażki się zdarzają. Gdy spotka je niepowodzenie, nie załamują się, ale wyciągają z niego wnioski na przyszłość. Skupiają się na teraźniejszości, nie rozpamiętują dawnych zdarzeń.

Nie uciekają od zmian

Silne kobiety odnajdują się w niesprzyjających warunkach i stresujące sytuacje postrzegają jako wyzwanie, a nie przeciwności losu. Chętnie podejmują ryzyko, nie boją się zmian i nowości. Są elastyczne i potrafią dopasować się do każdej sytuacji.

Nie tracą energii na sprawy poza kontrolą

Nie martwią się sprawami, których nie mogą kontrolować. Wiedzą, że lepiej jest poświęcić swoją energię na zajęcie się rzeczami, na które mają wpływ i przygotować się na realne problemy, które niesie ze sobą życie.

Nie rozpamiętują przeszłości Pogodzenie się z przeszłością, by żyć w teraźniejszości i planować przyszłość, może być trudne, ale jest konieczne by stać się najlepszą wersją siebie. silne psychicznie kobiety dobrze o tym wiedzą, dlatego nie rozpamiętują tego, co było. Nie są wobec siebie krytyczne

Kobiety silne psychicznie wierzą we własne możliwości. Są pewne siebie i mają wysokie poczucie własnej wartości. Są świadome własnego ja i akceptują zarówno swoje zalety, jak i wady.

Nie czują, że świat jest im coś dłużny

Takie kobiety doskonale wiedzą, że wszystko co cenne i wartościowe, wymaga czasu, pracy i wytrwałości. Dlatego nie uważają, że wszystko im się należy i zdają sobie sprawę z tego, że muszą na to zapracować.

Nie zazdroszczą cudzych sukcesów

Zdają sobie sprawę, że zazdrość i denerwowanie się sukcesami innych ludzi może jedynie utrudnić im osiąganie własnych celów. Skupiają się na sobie i realizacji własnych marzeń.

Nie porównują się z innymi

Nie porównują się do innych, bo wiedzą, że zawsze znajdzie się ktoś, kto jest lepszy pod pewnymi względami. Zdają sobie sprawę, że takie porównania nie przynoszą niczego dobrego i mogą poważnie zaszkodzić.

Nie zgadzają się na wszystko

Nie ulegają wpływom innych, są asertywne i potrafią wyrazić swoje zdanie i postawić na swoim.

Nie starają się zadowolić innych za wszelką cenę

Nie tracą czasu, by zadowalać innych kosztem siebie. Trzymają się swoich wartości i zasad, nawet gdy nie są one popularne. Nie martwią się tym, co myślą lub mówią o nich inni ludzie.

Nie ulegają gwałtownym emocjom

Osoby odporne psychicznie potrafią kontrolować siebie i zachować spokój w każdej sytuacji. Nie ulegają łatwo emocjom i zmiennym nastrojom. Trwają przy własnym zdaniu i poglądach.

Nie boją się spędzać czasu samotnie

Silne psychicznie kobiety nie boją się spędzać czasu samotnie. Wręcz dbają o stworzenie możliwości, by być samej ze swoimi myślami, podjąć refleksję na swój temat i stworzyć cele na przyszłość. 

Udostępnij:

Sklep