Dziewczynki niekochane w dzieciństwie przyciągają toksycznych facetów

Bez wątpienia nasze dzieciństwo i sposób wychowania przez rodziców determinuje całe nasze późniejsze życie. Przeszłość wpływa nie tylko na nasz charakter, ale tworzenie bliskich relacji z innymi i preferencje dotyczące związków. Przedstawiamy kilka powodów, dla których dziewczynki niekochane w dzieciństwie przyciągają toksycznych facetów.

Wpływ rodziców na życie dziecka jest ogromny

Rodzice wywierają ogromny wpływ na całe życie dziecka, kształtują jego charakter i osobowość. Relacja pomiędzy dzieckiem a rodzicem jest jedną z najważniejszych i już od samego początku wpływa na jego późniejsze życie, w tym rozwój emocjonalny, poczucie własnej wartości, samoocenę, a także tworzenie bliskich związków z innymi.

Dziewczynki niekochane w dzieciństwie przyciągają toksycznych facetów

Często niekochane córki w dorosłym życiu powielają szkodliwe relacje z dzieciństwa. Przez to wiążę się z toksycznymi ludźmi i wchodzi w niszczące i destrukcyjne związki. Jest kilka przyczyn, dla których dziewczynki niekochane w dzieciństwie przyciągają toksycznych facetów. Oto one:

Mają niskie poczucie własnej wartości

Niekochane córki w dorosłym życiu czują się niepewne siebie. Są zalęknione, mają niskie poczucie własnej wartości, a ich samoocena leży na dnie. Na dodatek uważają, że są niegodne uwagi i zainteresowania innych, a już na pewno ich uczucia i miłości.

Uważają, że nie zasługują na nic dobrego

Przez całe życie krytykowane lub ignorowane przez rodziców, jako dorosłe kobiety są przekonane, że nie zasługują na nic dobrego. Umniejszają swoje osiągnięcia i sukcesy, nie wierzą w siebie i są wobec siebie przesadnie krytyczne.

Umniejszają swoje potrzeby

Dziewczynki źle traktowane przez rodziców, w dorosłym życiu zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości. Co za tym idzie łatwo rezygnują ze swoich potrzeb i umniejszają swoje oczekiwania. Ignorują swoje pragnienia, rezygnują z marzeń, robiąc wszystko dla drugiej osoby.

Są przyzwyczajone do złego traktowania

Jeśli kobiety już od dzieciństwa traktowane są w niewłaściwy sposób, później nie widzą w tym nic nadzwyczajnego. Godzą się na brak szacunku, kontrolowanie, manipulowanie, poniżanie i lekceważenie ze strony partnera. Dlatego tkwią w toksycznej relacji, nie zauważając, że to je niszczy.

Nadmiernie poświęcają się dla partnera

Nie potrafią stawiać granic i mają problem z asertywnością. Nadmiernie poświęcają się dla partnera, są w stanie zrobić dla niego wszystko. Na dodatek są bardzo wrażliwe, empatyczne, opiekuńcze i troskliwie, przez co łatwo je wykorzystać i zranić.

Boją się odrzucenia

Gdy już się z kimś zwiążą, mają problem ze zbudowaniem stabilnej i zdrowej relacji. Przede wszystkim dlatego, że boją się zranienia i odrzucenia. Z tego powodu zrobią wszystko, by utrzymać związek. nawet taki który nie jest dla nich odpowiedni, czy nie przynosi im szczęścia.

ZOBACZ TAKŻE: Oto zachowania, którymi toksyczny partner obniża Twoje poczucie wartości

Udostępnij: