Dzień Dziewczyny a Dzień Kobiet. Czym różnią się te święta? Nie wiele osób o tym wie

11 października obchodzony jest Dzień Dziewczyn. Okazje się, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że istnieje taki dzień. Czym różni się zatem od Dani Kobiet, który tak hucznie świętowany jest w Polsce 8 Marca?

Dzień Dziewczyny 

Święto Dnia Dziewczyny obchodzone jest w Polsce od względnie niedawna. Nie da się ukryć, że dużo bardziej popularny jest bowiem Dzień Kobiet, który przypada w Polsce dokładnie 8 marca. To wówczas kobiety nie zależnie od wieku, czy są młode, czy starsze otrzymują od mężczyzn, swoich partnerów, współpracowników czy kolegów drobne upominki. Tego dnia trudno nie zauważyć długich kolejek przed kwiaciarniami, gdyż to właśnie wtedy poza Świętem Zakochanych, które przypada 14 lutego, płeć piękna otrzymuje najwięcej kwiatów. Oczywiście poza kwiatami, niektóre kobiety otrzymywać mogą także inne prezenty.

Nie wszyscy jedna wiedzą, że kobiety mają także święto innego dnia. To właśnie 11 października świętowany jest bowiem Międzynarodowy Dzień Dziewczyn.

Czym różni się Dzień Kobiet i Dzień Dziewczyn?

Święto Dnia Dziewczyn ustanowione w zostało w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem nie jest celebracja, a głównie zwrócenie uwagi na liczne problemy, z którymi borykają się młode dziewczyny na całym świecie. Mowa o problemach społecznych czy przemocy seksualnej lub fizycznej, której doświadczają.

Zobacz także: 10 życzeń na Dzień Dziewczyny. 11 października Międzynarodowy Dzień Dziewczyny

Dzień Dziewczyn co rok niesie jednak ze sobą istotne przesłanie. W 2022 hasłem przewodnim Dnia Dziewczyny jest:

Nasz czas jest teraz – nasze prawa, nasza przyszłość

Warto dodać, że w 2022 przypada 10 rocznica Międzynarodowego Dnia Dziewczynek. Mimo iż przez ostatnie lata dało się odczuć znaczącą poprawę życia dziewcząt w niektórych rejonach na świecie, wciąż wiele z nich musi zmagać z wieloma wyzwaniami.

Udostępnij: