Co warto przeczytać w 2023 roku?

Przedstawiamy najlepsze zapowiedzi i premiery książek. Sprawdź, co warto przeczytać w 2023 roku.

  Te książki warto przeczytać w 2023 roku!

  Fani literatury będą mieli na co czekać! 2023 rok będzie obfitował w wiele nowości! Oto niektóre z nich:

  „Uwięziona” B.A. Paris

  Czytelnicy kryminałów nie będą zawiedzeni w nowym roku. Najnowszy thriller psychologiczny B.A. Paris zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów. Fabuła pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i mroczna historia wciągną bez reszty.

  Amelie budzi się w ciemnym pokoju bez okien. Wie, że została porwana, ale nie ma pojęcia, kto to zrobił i jakie ma intencje. A wszystko wydarzyło się akurat, kiedy zaczęła układać sobie życie – znalazła świetnie płatną pracę oraz zaczęła randkować z szarmanckim milionerem.

  „Muzyka nocy” Jojo Moyes

  Najnowsza powieść autorki bestsellerowych "Zanim się pojawiłeś" i "Kiedy odszedłeś". Gdy mąż Isabel niespodziewanie ginie w wypadku, jej świat się rozpada. Pośród mnóstwa złych wiadomości, pojawia się nadzieja.

  Kobieta będzie musiała zawalczyć o swoje miejsce na świecie. Odkryje w sobie siłę, jakiej nie była świadoma i przekona się, że szczęście można znaleźć nawet wtedy, kiedy wszystko wokół się rozpada.

  „Atlas. Historia Pa Salta” Lucinda Riley, Harry Whittaker

  Oto długo wyczekiwany finał uwielbianej na całym świecie serii „Siedem sióstr”. Po przegranej walce z nowotworem i śmierci autorki, prace nad ósmą częścią sagi przejął jej syn.

  W finałowej części tajemnica siedmiu sióstr zostaje odkryta.  Gdy siostry spotykają się na pokładzie rodzinnego statku, aby pożegnać ukochanego ojca, którego tak bardzo kochały, na jaw wychodzi wiele sekretów. Długo skrywane tajemnice ujrzą na światło dzienne i okaże się, że nic nie jest takie jak się wcześniej wydawało.

  ZOBACZ TAKŻE: Oni całują najlepiej! Osoby spod tych znaków zodiaku są w tym mistrzami

  „Solitaire”, Alice Oseman

  Autorka bestsellerowego komiksu „Heartstoppera” powraca z nową książką dla młodzieży. To  jedna z najciekawszych premier 2023 roku. Główna bohaterka Tori Spring to nieśmiała i nieco wycofana nastolatka, której życie wywraca się do góry nogami, gdy w szkole pojawia się tajemniczy chłopak. Książka podejmuje tematy samotności, odkrywania siebie oraz budowania relacji z innymi. 

  „Do cna” Katarzyna Bonda

  Polska mistrzyni kryminału w 2023 rok wchodzi z nową książką. Ten mroczny, pełen strachu i szaleństwa thriller będzie prawdziwą gratką dla fanów gatunku.

  Spowite mrokiem miasto budzi zwierzęce instynkty. Bez śladu znika młody mężczyzna, a w parku porzucono reklamówki pełne ugotowanych ludzkich kości.

  Kim jest grasujący w Żyrardowie psychopata? Zabija dla mięsa czy dla rozrywki? Jeśli detektyw Jakub Sobieski chce być dla niego godnym przeciwnikiem, będzie musiał sporo zaryzykować…

  Udostępnij: