Będzie nowy „Wiedźmin”? Andrzej Sapkowski zdradza plany!

Fani „Wiedźmina” od ponad dekady czekają na kontynuację opowieści o Geralcie z Rivii. Seria Andrzeja Sapkowskiego spodobała się milionom czytelników na całym świecie, na jej podstawie powstała niezwykle popularna gra komputerowa oraz serial Netflixa. Mamy wspaniałą wiadomość dla wielbicieli "Wiedźmina"! Autor zdradził, co dalej z cyklem.

  Będzie nowy „Wiedźmin”?

  Od premiery „Sezonu Burz”, ostatniego z tomów cyklu wiedźmińskiego minęło niemal 10 lat. Sapkowski w swojej ostatniej książce o Geralcie z Rivii, zostawił czytelnikom nadzieję, pisząc:

  Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy…

  Andrzej Sapkowski zdradza plany!

  Jak przekazuje portal lubimyczytac.pl, autor serii o Wiedźminie, na Międzynarodowej Wystawie Książek w stolicy Tajwanu zdradził, jakie ma plany w związku z kontynuacją powieści.

  Sapkowski udzielił wywiadu dla PAP, w którym opowiedział o swoich ulubionych gatunkach literackich i ocenił pozycję fantastyki na rynku wydawniczym. Wyznał, że „kolejka książek, które zamierza przeczytać, jest wyjątkowo długa, i nie wie, czy kiedykolwiek uda mu się zrealizować czytelnicze plany.”

  Autor potwierdza kontynuację „Wiedźmina”

  Co najważniejsze, uchylił także rąbka tajemnicy, zdradzając że zamierza napisać kolejne tomy z popularnej serii. Choć był oszczędny w słowach, potwierdził, że w planach ma kontynuację „Wiedźmina”!

  ZOBACZ TAKŻE: Damski czy męski? Sprawdź płeć swojego mózgu!

  Jak czytać „Wiedźmina”? Przypominamy kolejność!

  W oczekiwaniu na nowe tomy, warto przypomnieć sobie cykl o Wiedźminie. Oto kolejność czytania książek:

  Zbiory opowiadań o Wiedźminie

  Ostatnie życzenie

  To zbiór opowiadań o Wiedźminie Geralcie. W pierwszym tomie czytelnik ma okazję pierwszy raz spotkać Wiedźmina, tajemniczą czarodziejkę Yennefer z Vengerbergu, jego wiernego druha Jaskra  oraz dowiedzieć się Prawie Niespodzianki, które odmieni jego los. Ta książka jest punktem obowiązkowym, ponieważ zawarte w niej wydarzenia naznaczyły późniejszy los Geralta i całego jego świata.

  Miecz przeznaczenia

  To drugi tom opowiadań Sapkowskiego, który przybliża czytelnikowi postać Wiedźmina i wykonywaną przez niego ponurą profesję. W tej części dowiemy się, jaka Niespodzianka czekała na Geralta w ciemnym lesie Brokilon, rządzonym przez driady i jak to wpłynęło na jego los.

  Coś się kończy, coś się zaczyna

  Ten zbiór opowiadań nie jest bezpośrednio związany z sagą. Dlatego warto przeczytać go na sam koniec przygody z książkami o Wiedźminie. Dowiedz się, jak potoczyły się losy Geralta i Yennefer i czy żyli razem długo i szczęśliwie…

  Saga o Wiedźminie

  Krew elfów

  To pierwszy tom sagi, który rozwija wydarzenia zapoczątkowane w opowiadaniach. Dowiadujemy się w nim o konflikcie Nilfgardu i królestw Nordlingów i odkrywamy, jaką rolę odegra w nim Geralt i jego Niespodzianka- księżniczka Ciri.

  Czas pogardy

  W tym tomie, podczas wielkiego zjazdu magów na Wyspie Thanedd dochodzi do przewrotu, który zmieni losy świata. Geralt, Yennefer oraz Ciri zostają rozdzieleni wplątani w sam środek wydarzeń.

  Chrzest ognia

  Na kontynencie rozpoczyna się wielka wojna. Ciri znika, a Wiedźmin i Jaskier wraz z nowymi kompanami, ruszają jej na ratunek. Czy uda im się odnaleźć i na powrót połączyć?

  Wieża jaskółki

  Zaginiona cintryjska księżniczka ucieka przed morderczym pościgiem i stara się znaleźć magiczny portal Tor Zireael, czyli Wieżę Jaskółki, która z powrotem przeniesie ją na wyspę Thanedd. Geralt nie ustaje w poszukiwaniach, a tymczasem cały Kontynent pogrąża się w chaosie.

  Pani Jeziora

  W ostatniej części dochodzi do wielkiej bitwy między siłami Nordlingów, a Nilfgardem, która wpłynie na losy całego świata. Czy Geraltowi uda się odnaleźć Ciri i ją uratować? Dowiesz się tego w tej książce!

  Sezon burz

  To ostatnia część sagi, wydana w 2013 roku, na długo po tym, jak Sapkowski ukończył prace nad Wiedźminem. Choć wydarzenia opisane w „Sezonie burz” miały miejsce przed tymi w pierwszych opowiadaniach, to najlepiej zostawić sobie tę część na sam koniec cyklu.

   

   

  Udostępnij: