Ta postać z Harry`ego Pottera przeraża nawet Stephena Kinga!

Mistrz grozy Stephen King napisał w recenzji filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa", że pewna postać z serii jest "najlepszą złą postacią od czasów Hannibal Lectera”. I nie chodzi tu wcale o Lorda Voldemorta! Kto tak bardzo przeraził autora „Lśnienia”?

  Ta postać z Harry`ego Pottera przeraża nawet Stephena Kinga!

  Stephen King na łamach Entertainment Weekly (za Far Out Magazine) zrecenzował piąty film z serii przygód o Harrym Potterze. Wyznał, że w "Zakonie Feniksa" pojawiła się najlepsza najgorsza postać od czasów Hannibala Lectera! I wcale nie jest to Sami Wiecie Kto!

  Świetna powieść fantasy nie może istnieć bez dobrego złoczyńcy i choć Sami-Wiecie-Kto jest zbyt daleko w strefie nadprzyrodzonej, żeby się do tego zakwalifikować, idealną kandydatką jest nowa nauczyciela obrony przed czarną magią. Grzecznie uśmiechająca się Dolores Umbridge, ze swoim dziewczęcym głosem, twarzą podobną do ropuchy i grubymi palcami jest najlepszym fikcyjnym złoczyńcą od czasu Hannibala Lectera. Nawet, gdy nie jesteśmy dziećmi, kojarzy nam się z osobą Tego Strasznego Nauczyciela, który przerażał nas tak bardzo, że baliśmy się wejść do szkoły. Przewracamy strony z nadzieją, że dostanie za swoje, ale też w strachu, jaki będzie jej następny ruch. Z pewnością nauczyciel, który może wykluczyć Harry’ego Pottera z rozgrywek quidditcha, jest w stanie zrobić wszystko.

  ZOBACZ TAKŻE: Viki Gabor poważnie choruje! Diagnoza załamała…

  Dolores Umbridge to najgorszy czarny charakter!

  Kiedy weszli do klasy obrony przed czarną magią, zastali już tam profesor Umbridge, siedzącą przy biurku nauczycielskim w swoim puchatym różowym swetrze i czarnej, atłasowej przepasce na głowie. Kokardka pośrodku przepaski znowu obudziła w Harrym skojarzenie z wielką muchą siedzącą na jeszcze większej ropusze.

  Harry Potter i Zakon Feniksa

  Kim była Dolores Umbridge? To czarodziejka pracująca jako starszy podsekretarz Ministra Magii, która na zlecenie Korneliusza Knota objęła stanowisko nauczyciela Obrony przed Czarną Magią w Hogwarcie. To był początek jej rządów pełnych terroru w Szkole Magii i Czarodziejstwa.

  Następnie została Wielkim Inkwizytorem Hogwartu, a nawet tymczasowo zajęła stanowisko dyrektorki szkoły. Postanowiła wprowadzić w Hogwarcie nowe porządki. Zmieniła to miejsce w pełne okrucieństwa i przemocy, szpiegowała nauczycieli, kontrolowała uczniów i siała postrach! Była znienawidzona przez wszystkich.

  Dzieci uciekają na jej widok

  W rolę Dolores Umbridge wcieliła się Imelda Staunton, znana także z roli królowej Elżbiety II w serialu „The Crown”. Łatka okrutnej wiedźmy tak bardzo przylgnęła do aktorki, że nigdy nie zdołała się od niej uwolnić! W rozmowie z tygodnikiem "Variety" Staunton wyznała, że dzieci uciekają na jej widok:

   Rozumiem, że ta postać jest żywa w ich pamięci.

  Udostępnij: