Ile powinno się włożyć do koperty na wesele w 2023?

Chociaż wiele zaproszonych gości na wesele wręcza pannie i panu młodemu różne prezenty, przyjęło się, że najczęstszym podarunkiem od gości są jednak pieniądze. Ile powinno się dać w kopercie na wesele w 2023 roku?

Koperty z pieniędzmi na wesele wciąż są najpopularniejszym prezentem

Na wielu weselach można zauważyć charakterystyczną tendencję, która polega na wręczaniu kopert z pieniędzmi przez gości młodej parze. Ta praktyka jest bardzo popularna w Polsce i wielu innych krajach na całym świecie. Dlaczego goście weselni decydują się na wręczanie pieniędzy zamiast tradycyjnych prezentów? Poza tym, że nie trzeba specjalnie myśleć o zakupie prezentu, który wpadnie w gust parze młodej, zwykle taka prośba widnieje nawet na zaproszeniach.

Jednym z powodów, dla których ludzie wręczają koperty z pieniędzmi, jest praktyczność. Młode pary często preferują otrzymywanie pieniędzy zamiast prezentów, ponieważ łatwiej jest im je przechowywać i wykorzystać według własnego uznania. Dzięki temu mogą kupić to, czego potrzebują lub o czym marzą. Ponadto, wiele młodych par planuje swój ślub samodzielnie i w ten sposób zbiera fundusze na jego organizację lub na przyszłość.

Wiele młodych par, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, już posiada wszystko, czego potrzebują, dlatego nie chcą kolejnych niepotrzebnych rzeczy. W takiej sytuacji goście weselni często decydują się na wręczenie kopert z pieniędzmi, ponieważ jest to praktyczne i pozwala młodej parze na wykorzystanie tych pieniędzy według własnego uznania.

Ile dać na wesele w 2023 roku?

Oczywiście, nie ma nic złego w wręczaniu kopert z pieniędzmi na weselu. To indywidualna decyzja każdego gościa weselnego, co chce przekazać młodej parze. Często jednak takie podarunki są bardzo praktyczne i pozwala młodej parze na realizację swoich planów na przyszłość.

Wiele gości często zastanawia się, ile powinno się włożyć do koperty w prezencie weselnym?

Przyjęło się, że goście weseli liczą za tzw. "talerzyk". Chociaż jeszcze kilka lat temu ceny za gościa były dużo niższe, dziś kwota, która młodzi płacą za jedną osobę, oscyluje średnio pomiędzy 250-400 zł. Oczywiście zależne jest to od miejsca organizowania przyjęcia weselnegościago, regionu i warunków.

Warto podkreślić, że goście myśląc o wysokości prezentu, patrzą na spokrewnienie z młodymi i fakt utrzymywania z nimi bliskich kontaktów. Przyjęło się także, że rodzice młodych oraz rodzice chrzestni zwykle wręczają w kopercie więcej, jednak w tym miejscu należy pokreślić, że wszystko uzależnione jest od możliwości finansowych gości. Nie ma narzuconych „stawek”, które trzeba włożyć do koperty.

Udostępnij: