Pluszowa gęś opanowała stragany. Skąd wziął się nowy trend?

W tym sezonie na straganach króluje pluszowa gęś. Mimo iż cena zabawki w zależności od jej rozmiarów się różni i nie należy do najtańszych, nie brakuje chętnych na jej zakup. Trend szczególnie popularny jest wśród młodzieży. Wyjaśniamy, dlaczego pluszowa gęś stała się tak popularna w tym roku.

Niemal co roku popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszy się co innego. W tym sezonie w nadmorskich miejscowościach zdecydowanie króluje jednak pluszowa gęś. Zabawka cieszy się taką popularnością, że nie sposób nie spotkać jej na każdym starganie.

Warto dodać, że pluszaki nie należą wcale do tanich gadżetów. Oczywiście można je kupić w dwóch rozmiarach, a im większa gęś, tym więcej trzeba zapłacić. Podobnie jest w przypadku wielkości i popularności kurortów, gdzie można ją nabyć. Im bardziej oblegana jest przez turystów miejscowość, za gęś trzeba zapłacić wówczas więcej.

Dla porównania dużą pluszowa gęś kupić można zarówno za 100 zł, jak i 150 zł. Za mniejsze pluszaki trzeba zapłacić w granicach od 30 do 50 złotych.

Warto dodać, że pluszowa gęś ma swoje imię – Pipa.

Biały pluszak, który opanował polskie stragany, cieszy się niegasnącą popularnością, a sezon wcale się jeszcze nie skończył.

Mamy tegoroczny hit Ustrońskich straganów, zresztą nie tylko naszych. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że gadżetem nr 1 znad morza jest…gęś. Dokładnie, nie mewa, bursztyn, a pluszowa, biała, mięciutka gęś o imieniu Pipa. - czytamy na profilu Gminy Ustronie Morskie

Skąd wziął się trend na pluszowe gęsi?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, dlaczego pluszowe białe gęsi, stały się aż tak popularne?

Śpieszymy z odpowiedzią. Okazuje się, że trend zapoczątkowany został przez TikTokera Kamila Trelę, który swój profil prowadzi pod nazwą @dekoratorwnetrzumyslu.

Mężczyzna zamieszcza na swoim Tik Toku różne nagrania, na których towarzyszy mu gęś, jednak nie pluszowa a żywa. Filmiki zaczęły być wyjątkowo popularne i często oglądane, a rozsławiona gęś doczekała się swoich pluszowych odpowiedników.

 
Udostępnij: