Jakie obawy i lęki mogą kryć w sobie mężczyźni? Wbrew pozorom wiele z nich nie różni się wcale od obaw kobiet. 

#Wygląd ich ciała

Choć największą uwagę na wygląd swojego ciała zwracają kobiety, mężczyźni również się tym martwią. Panie jednak wyrażają swoje niezadowolenie, obawy i narzekają na swoje wady. Mężczyźni natomiast ukrywają swoje kompleksy, co nie zmienia fakty, że one istnieją i równie negatywnie wpływają na ich psychikę.

#Finanse

Pieniądze są bardzo częstą przyczyną niepokoju mężczyzn. Od dziecka wmawiano im, że ich wartość będzie mierzona grubością portfela. Z tego właśnie względy faceci często mają również spore kompleksy.

#Wzrost

„Mężczyzna jako ten silniejszy obrońca powinien być wyższy” - słyszą panowie bez przerwy. Jeśli więc ktoś nie może pochwalić się wysokim wzrostem, spada również jego poczucie własnej wartości.

#Zazdrość

Mężczyźni nie wyrażają tego tak ekspresyjnie jak kobiety, jednak są równie zazdrośni. Obawiają się zagrożenia ze strony innych mężczyzn. Porównują się do każdego z twoich kolegów, określając, który z nich jest lepszy. Takie porównywanie zmniejsza ich pewność siebie i wzmaga obawy.

#Relacje w związku

Większość artykułów z poradami związkowymi skierowanych jest do kobiet. Panowie niestety nie mają zbyt dużo źródeł i porad jak naprawić i polepszyć związek. Okazuje się jednak, że i oni tego potrzebują.

#Poprzedni kochankowie kobiety

Mężczyźni obawiają się, że kobieta, z którą się spotykają miała wielu wspaniałych kochanków. Boją się tego, jak sami wypadną w łóżku oraz tego, że będą porównywani do poprzedników.

#Wyrażanie emocji

Młodych chłopcom powtarza się „nie płacz, jesteś facetem”. Z tym przeświadczeniem mężczyźni wchodzą w dorosłe życie. To powoduje, że boją się okazywać swoje emocje w obawie, że zostaną uznani za słabych.

+

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img