Niektóre komentarze działają na człowieka jak płachta na byka. Tak samo, jak pewne zdania wywołują złość u kobiet, tak też mężczyźni są doprowadzani do szału przez niektóre słowa pań. Jakie zdania mężczyźni najbardziej nie potrafią znieść?

Bądź mężczyzną.

Istnieje duże przekonanie, że panowie powinni być bezwzględni, odważni, silni i niczym macho walczyć o swoje. Jest to jednak stereotyp, dość krzywdzący. W rzeczywistości każdy ma zupełnie inny charakter i nastawienie. Sugerowanie, że panowie mają zachowywać się jak mężczyźni, jest zupełnie nie na miejscu. Takie słowa jedynie obniżają poczucie wartości i mogą psuć relację.

Jesteś za niski.

Wysocy mężczyźni są zupełnie inaczej postrzegani przez kobiety niż ci niżsi. Zastanówmy się jednak, czy ktokolwiek ma wpływ na swój wzrost. Kobiety mają konkretne wymagania, co do wysokości partnera – musi być odpowiednio wyższy, ale też bez przesady.

Takie komentarze na temat wzrostu dotyczą kobiet i mężczyzn. Prawda jest jednak taka, że dużo usłyszanych takich uwag, wywołują u nas jedynie kompleksy, z którymi następnie musimy walczyć przez kolejne lata, aby poczuć się pewniej.

Ale z ciebie synek mamusi.

To fakt, część mężczyzn nie chce odcinać się od swoich mam, bo tam im najlepiej. Należy jednak widzieć różnicę między kierowaniem się do mamy z każdą potrzebą a zwykłym spędzaniem z nią czasu. Jest to kobieta, która wiele poświęciła na wychowanie dziecka, a więc poświęcenie trochę uwagi wcale nie oznacza bycie maminsynkiem.

Chcę spotkać kogoś takie jak ty.

Jest to najgorszy z możliwych scenariuszy między kobietą a mężczyzną. Takie słowa narzucają etykietę na relację w postaci „Uwaga! To tylko przyjaźń!”. Nie ma nic złego w tym, że pewne cechy mężczyzny podobają się kobiecie, ale ogólnie nie jest nim zainteresowana. Problem polega jednak na tym, że on niekoniecznie musi o tym wiedzieć.

Przecież faceci nie płaczą.

Płaczą i mają do tego całkowite prawo. Kolejny przykład krzywdzącego stereotypu, który mówi o tym, że mężczyzna powinien mieć uczucia ze stali i nie okazywać żadnych emocji. Mężczyźni słyszą to zdanie od najmłodszych lat. Zapomina się jednak, że oni też mają marzenia, które nie zawsze się spełniają. Mają też uczucia, które potrafią sprawiać ból. Płacz jest zatem naturalną reakcją na takie sytuacje.

Pozwól, że zmienimy twój styl ubierania się.

Każdy w swojej szafie trzyma to, w czym czuje się najwygodniej. Prawda jest taka, że w życiu posiadamy o wiele więcej ważniejszych problemów niż to, kto w czym wychodzi na miasto. Jednemu podoba się bluza, a drugi lepiej czuje się w koszuli. Styl ubierania się jest indywidualną sprawą, do której nie powinniśmy się wtrącać.

Może zacznij ćwiczyć?

W dzisiejszych czasach powstała ogromna moda na bycie fit i prowadzenie zdrowego trybu życia. Oczywiście dbanie o swoje zdrowie jest jak najbardziej na miejscu, ale narzucanie takiego stylu życia już nie. Każdy ma prawo do decydowania o swoim wyglądzie. Dodatkowo też nie wiemy, czy taki wygląd nie jest efektem choroby.

Mężczyzna, tak samo jak kobieta, ma swoje granice wytrzymałości. Niektórzy takie słowa zignorują, a innych doprowadzają do szału. Nie można jednak z góry zakładać, że takie słowa są na miejscu i w żaden sposób nie trafiają w serce.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img