Niektóre osoby mimo osiągniecia pewnego wieku, wydają się emocjonalnie niedojrzałe. Nie są w stanie psychicznie dorosnąć, wciąż uciekają przed odpowiedzialnością i zobowiązaniami. Tworzenie z nimi związków i wspólne życie może być bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Poznaj cechy, które mogą wskazywać na to, że osoba z którą się spotykasz jest emocjonalnie niedojrzała.

Czy on jest niedojrzały emocjonalnie? Sprawdź to!

Taka osoba nie potrafi emocjonalnie i psychicznie dorosnąć, pomimo osiągnięcia odpowiedniego wieku. Między wiekiem fizycznym a mentalnym istnieje spora różnica, której nie sposób wypełnić.

Jest marzycielska i oderwana od rzeczywistości. Żądna przygód i nowych wyzwań, przez to nie potrafi poradzić sobie z codziennymi zadaniami i przyziemnymi sprawami.

Ucieka od odpowiedzialności, ignoruje swoje zobowiązania i otaczającą ją rzeczywistość. Wie, że nawet jeśli zawiedzie i czegoś nie zrobi, zawsze znajdzie się ktoś, kto mu pomoże i zrobi to za nią.

Nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swoje słowa i czyny. Nie umie przyznać się do popełnionego błędu, zawsze szuka dla siebie usprawiedliwienia i zrzuca winę na innych.

Uważa, że to inni się na nią uwzięli, stanęli na jej drodze lub celowo pokrzyżowali plany. Stawia się w roli ofiary, wciąż szuka pocieszenia i liczy na pomoc innych.

Taka osoba jest egoistyczna, próżna i skupiona na sobie tak bardzo, że nie zauważa potrzeb i pragnień innych.

Na dodatek nie potrafi wyrażać swoich uczuć i emocji. Nie umie ich nazywać, ani o nich mówić. Ma także trudności z zauważaniem uczuć innych. Wszystko przez to, że jest bardzo zapatrzona w siebie i skupiona na swoich pragnieniach.

Wciąż tylko bierze i oczekuje coraz więcej, nie dając nic od siebie. W związkach jakie tworzy nie ma równowagi pomiędzy braniem i dawaniem, taka relacja jest jednostronna.

Oczekuje od partnera ciągłego wsparcia, pomocy i wręcz rodzicielskiej postawy. Staje się zależna, czasem z premedytacją może to wykorzystywać i manipulować drugą osobą dla osiągnięcia własnych korzyści.

Taka osoba może być niezdolna do budowania trwałych więzi i stabilnych długotrwałych związków. Relacja z nią może być prawdziwym wyzwaniem  i rzadko kiedy kończy się szczęśliwie…

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img