Męski poradnik – najczęściej popełniane przez mężczyzn błędy w związkach

Jeśli po raz kolejny związek Twój związek przeszedł do historii warto się zastanowić, jaka jest tego przyczyna. Oczywiście, można oskarżać o niepowodzenia wszystko i wszystkich wokół, jednak lepiej jest się przyjrzeć błędom, które mężczyźni często popełniają – czasami nieświadomie. Wykluczenie ich pozwoli z nadzieją spoglądać w przyszłość, wypatrując właściwej osoby. Dobrze jest być wtedy pewnym, że nie popełnimy częstych błędów szkodzących zarówno drugiej osobie, jak i całej naszej relacji.

Często wskazywanym błędem jest dawanie zbyt mało

Dawanie od siebie drugiej osobie jest z pewnością jednym z najczęstszych błędów. Mężczyźni często izolują się, robią jedynie to co uznają za swoją powinność, ale nic ponadto. Partnerce trudno jest się wtedy oprzeć wrażeniu, że mężczyzna jest niezaangażowany. Przeciwieństwem jest dawanie zbyt dużo – co niestety też nie przynosi oczekiwanych efektów. Kobieta ma poczucie, że sama nie zdoła tego odwzajemnić i dopadnie ją przytłoczenie. Bycie na każde zawołanie, poświęcanie wszystkiego wokół dla partnerki czy zbyt częsty kontakt (szczególnie na początku relacji) sprawiają, że kobieta po czasie ma dosyć.

Inne najczęściej popełniane błędy

Emocjonalna niedostępność – kolejna trudność dla obydwu stron spowodowana stereotypami „chłopaki nie płaczą”. Utwierdzeniem tych stereotypów są często powielane wzorce w rodzinie, gdzie ojciec nie okazywał uczuć. Przykładem jest brak chęci szczerej rozmowy i zwierzenia się - kiedy mężczyzna widocznie jest zły lub smutny na pytanie kobiety co się stało najczęściej odpowiada „nic”, a przecież jest jakaś przyczyna takiego nastroju. Wskazane zachowanie oddala od siebie ludzi, mężczyzna nie ma wsparcia a kobieta czuje się odtrącona. Szczególnie, kiedy sytuacja się powtarza takie zachowanie może być bardzo uciążliwe.

Jak tzw. „koniec wzorca męskiego” wpływa na relację?

Gdy kobiety mocniej stawiają na siebie następuje delikatne rozmywanie się zachowań przypisanych płci męskiej – decyzyjność i autorytatywność. Wtedy istnieje konieczność bycia elastycznym, spróbować się do siebie dostosować. Inną drogą jest poszukiwanie partnerki, która pasuje do naszych oczekiwań i znanych zachowań. Podstawą jest odpowiednie dopasowanie dwóch osób, dzięki czemu stworzymy zdrowy i szczęśliwy związek. 

NB

Udostępnij: