Każda z nas pewnie miała taką sytuację, kiedy zaczynała angażować się w relację, wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku, aż nagle mężczyzna zaczął odcinać się, a jego zaangażowanie w związek było znikome. Takie zachowania mają swoje źródła, które warto poznać, aby zrozumieć dlaczego tak się dzieje.

Czuje się osaczony

Każdy z nas potrzebuje czasu tylko i wyłącznie dla siebie. Takie podejście jest bardzo zdrowe dla nas i samego związku. Kiedy kobieta zaczyna oczekiwać ciągłego zainteresowania i kontaktu, mężczyzna może zacząć czuć się osaczony. W tym przypadku odcięcie się jest najszybszym sposobem, aby zdobyć trochę czasu dla siebie.

Stresuje się czymś

Większość ludzie oczekuje od mężczyzn, aby zawsze radzili sobie z problemami i dobrze znosili stres. W rzeczywistości, uczucie te wpływa na nich tak samo, jak na wszystkich innych. Kiedy mężczyzna czuje się zestresowany, to może odciąć się od innych, albo będzie w nerwowy sposób okazywać uczucia. Przytłoczenie sprawia, że mężczyzna pragnie zostać sam i nie ma ochoty na kontakty z innymi.

Ponownie myśli o sensie związku

W takim przypadku mężczyźni odsuwają się w zupełnie inny sposób, który bardzo łatwo jest zauważyć. Samotne wyjścia, unikanie bliskości lub oglądanie się za innymi kobietami jest sygnałem, że mężczyzna może mieć wątpliwości co do sensu związku.

Boi się zakochać

Mężczyźni okazują o wiele mniej uczuć niż kobiety. Kiedy przychodzi do miłości, to jest to dla nich doświadczenie, które może wywoływać strach. Bycie zakochanym wiąże się z odkryciem swojej wrażliwej strony, a więc potrzebują wtedy czasu, aby wszystko przeanalizować i zrozumieć swoje emocje. Dzięki temu mogą zdecydować czy faktycznie dalej chcą budować tę relację.

NB

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img