Mężczyzna dotknięty syndromem Piotrusia Pana nie jest w stanie nigdy wydorośleć. Ucieka przed dojrzałością, unika zobowiązań i odpowiedzialności. Jeśli Twój związek jest daleki od ideału, a partner wykazuje takie oznaki, lepiej sprawdź, czy nie masz do czynienia z Piotrusiem Panem. Poznaj sygnały, które świadczą o tym, że on wciąż nie opuścił Nibylandii…

Kim jest Piotruś Pan?                                                                              

Nazwa syndromu pochodzi od bohatera powieści "Piotruś Pan", autorstwa Jamesa Matthew Barriego. Główny bohater książki uciekł z realnego świata do magicznej krainy Nibylandii, w której już na zawsze mógł pozostać chłopcem.

Syndrom ten dotyka zarówno mężczyzn, jak kobiet i niezależnie od płci, życie z Piotrusiem Panem może być skomplikowane i pełne wyzwań. To psychologiczne określenie postawy dorosłej osoby, która charakteryzuje się nieustanną ucieczką od dorosłości, brakiem dojrzałości, unikaniem zobowiązań i odpowiedzialności.

8 oznak, że on wciąż mieszka w Nibylandii

Myśli, że jest wiecznie młody

Piotruś Pan myśli, że wiecznie będzie młody. Tak naprawdę nie potrafi emocjonalnie i psychicznie dorosnąć, ucieka od dojrzałości i związanych z nią spraw. Mimo, że lata mijają on zachowuje się jak niedojrzały chłopiec i nie widzi w tym nic złego.

Jest egoistą

Jest próżnym, skupionym na sobie egoistą. Nie zauważa potrzeb innych i się z nimi nie liczy. Jest zapatrzony w siebie i skupiony na swoich pragnieniach, tak bardzo, że nie dostrzega partnera.

Nie daje nic od siebie

W waszym związku nie jest zachowana równowaga pomiędzy braniem i dawaniem. On wciąż czegoś od Ciebie chce, lista jego oczekiwań nie ma końca. Z drugiej strony Ty nie możesz liczyć na jego pomoc, czy wsparcie, w sytuacji gdy najbardziej go potrzebujesz.

Unika odpowiedzialności

Nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swoje słowa i czyny. Nie potrafi przyznać się do popełnionego błędu, zawsze szuka dla siebie usprawiedliwienia. Często stawia się w roli ofiary i uważa, że to on jest pokrzywdzony.

Ciągle narzeka

Piotruś Pan często bywa niezadowolony, rozdrażniony i na wszystko narzeka. Nic go nie cieszy, wciąż czegoś mu brakuje. Jest negatywnie nastawiony do świata i ludzi. Słuchanie jego narzekania sprawia, że sama czujesz się przygnębiona, smutna, osłabiona i zmęczona.

Ma problem z wyrażaniem emocji

Nie potrafi wyrażać swoich uczuć i emocji. Ma także problem z zauważaniem i akceptowaniem Twoich uczuć.

Nie wspiera Cię

Nie wspiera Cię i nie potrafi cieszyć się z Twoich sukcesów. Gdy w życiu Ci się powiedzie lub coś ważnego i dobrego Cię spotyka, on wydaje się niezadowolony i zazdrosny. Stara się umniejszać Twoje zasługi i ignorować Twój sukces.

Nie jest materiałem na męża

To osoba niezdolna do budowania trwałych więzi, która oczekuje od partnera ciągłego wsparcia, pomocy i wręcz rodzicielskiej postawy. Piotruś Pan nie jest dobrym materiałem na męża.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img