Mężczyźni chcieliby, żeby kobiety wiedziały o nich te rzeczy

Często mówi się, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Być może dlatego trudno im się porozumieć, wyrazić co myślą, czują i czego skrycie pragną. Podpowiadamy, co mężczyźni chcieliby, żeby kobiety o nich wiedziały!

Mężczyźni chcieliby, żeby kobiety wiedziały o nich te rzeczy!

Rozmawiaj z nim

Mężczyzna komunikuje się w inny sposób niż kobieta, woli jasne i proste komunikaty. Staraj się mówić na temat, jasno, zwięźle i prosto do celu. Gdy przedstawisz problem w kilku zdaniach, mężczyzna wysłucha Cię do końca i podejdzie do rozwiązania sprawy w sposób zadaniowy. Wchodzenie w szczegóły i przesadnie długie opowieści, znudzą go i zniechęcą.

Pozwól mu dojść do głosu

Kobiety często mają tendencję do mówienia zbyt dużo i nie dopuszczania do głosu mężczyzny. Pozwól mu się wypowiedzieć. Uważnie i aktywnie słuchaj, gdy mężczyzna opowiada Ci o swoim problemie. Nie przerywaj i nie dopowiadaj treści za niego. Pozwól mu się wygadać, okaż zainteresowanie problemem, przy tym bądź wyrozumiała, cierpliwa i empatyczna. Dzięki temu poczuje, że został zrozumiany.

„Domyśl się”

Mężczyźni nie znoszą niedomówień i półsłówek. Dlatego jeśli mówisz mu „domyśl się”, nie masz co liczyć na to, że on będzie wiedział o co Ci chodzi. Pamiętaj, że żaden facet nie jest w stanie czytać Ci w myślach i domyślić się o co Ci chodzi, jeśli mu o tym nie powiesz.

Okazuj mu uczucia

Choć mężczyźni o tym nie mówią, oni tak samo jak kobiety pragną, żeby okazywać im uczucia, uwagę i zainteresowanie. Dlatego nie zapominaj o mówieniu miłych rzeczy na jego temat, doceniaj go, chwal, zapewniaj o swojej miłości.

Nie wysyłaj mieszanych sygnałów

Mężczyźni narzekają, że z jednej strony ich odpychamy, a z drugiej mamy pretensje, że za mało się starają i o nas zabiegają. Najprostszym wyjściem z sytuacji jest nie wysyłanie im mieszanych sygnałów. Szczerość i otwartość sprawdzi się znacznie lepiej.

Przymknij oko

Mężczyźni czasem są niezdarni, nietaktowni, zapominalscy i zakręceni. Czasem warto przymknąć oko na ich drobne potknięcia, szczególnie gdy się starają i chcą dać z siebie jak najwięcej.

DZ

Udostępnij: