W filmach, książkach i bajkach zawsze mamy styczność z przepiękną bezwarunkową miłością, która przezwycięży wszystko. I jak wspaniale to wszystko brzmi, tak też należy zaznaczyć wyraźną granicę między światem fikcyjnym a rzeczywistym. Bezwarunkowa miłość również posiada swoje bariery, o których powinniśmy pamiętać, aby budować zdrową i stabilną relację. Jakie stereotypy na ten temat powinny odejść w zapomnienie?

Dla miłości należy zrobić wszystko

Nic bardziej mylnego. Można kochać i można mieć swoje granice, których nie chcemy przekraczać. Relacja polega na wzajemnym wspieraniu i uszczęśliwianiu się. Wspólnym budowaniu bezpieczeństwa i ciepła. Wcale nie oznacza to, że musimy zrobić wszystko, nawet jeśli jest to wbrew naszym przekonaniom lub wartościom, aby uszczęśliwić naszego partnera.

Bezwarunkowa miłość nie potrzebuje barier

Każda relacja je potrzebuje i nie ma w tym nic złego. Jeśli pozwalasz partnerowi na przekraczanie twoich granic i naginanie barier, to jest to jasny sygnał o braku szacunku do ciebie. W bezwarunkowej miłości nie chodzi o to, aby pozwalać na wszystko. Każda ze stron nadal jest indywidualną osobą, która ma prawo do swojej własnej przestrzeni.

Bezwarunkowa miłość wszystko wybaczy

Wierzy się, że skoro kochamy, to powinniśmy wszystko wybaczać. Emocje są jednak bardzo subiektywnym tematem i jeśli czujesz, że pewne wydarzenie bardzo cię boli i tracisz zaufanie, to czy wybaczenie faktycznie będzie miało sens? Wybaczanie na siłę sprawia jedynie, że czujemy się nieszczęśliwi w głębi serca. Naruszone zaufanie nie jest łatwo odbudować, a poczucie niepewności nie pozostawi nas nawet na krok.

Bezwarunkowa miłość nie posiada żadnych problemów

Każda relacja przechodzi przez swoje lepsze i gorsze momenty. Nad każdą relacją trzeba pracować każdego dnia. Sama miłość nie wystarczy, aby dwójka osób mogła dzielić ze sobą życie do samego końca. Przekonanie, że głębokie uczucie to wszystko, co nam potrzeba do wyjątkowej relacji, doprowadza jedynie do coraz większych konfliktów i cierpienia.

Bezwarunkowa miłość jest pięknym uczuciem, które dodaje nam skrzydeł i motywuje do działania. Bez względu jednak na nazwę, nawet w takiej relacji powinny znaleźć się pewne granice, które obie ze stron będą szanować.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img