Miłość zmienia – jak wpływa to na naszą osobowość?

Miłość potrafi drastycznie wpłynąć nasze życie. Nasze nastawienie do wielu spraw bardzo się zmienia. Kiedy się zakochujemy, to odczuwamy dużo szczęścia i radości. Uśmiechamy się i stajemy się bardziej otwarci dla ludzi. Miłość ma ogromną siłę zmian i wpływa też na naszą osobowość. Co dokładnie w nas się zmienia, kiedy jesteśmy zakochani?

Pojawia się więcej odwagi

Miłość działa budująco, a więc kiedy jesteśmy zakochani, odnajdujemy w sobie więcej odwagi. Zaczynamy podejmować ryzykowane decyzje, które wcześniej nawet byśmy nie brali pod uwagę. Stajemy się bardziej optymistyczni, jeśli chodzi o pewne kwestie. To wszystko dzięki świadomości, że mamy u swojego boku kogoś, kto nas wspiera i komu ufamy.

Brak oceniania

Kiedy nie jesteśmy zakochani, to patrzymy krytycznie na inne osoby. Miłość pokazuje jednak, że nie zawsze wszystko jest czarno-białe, a drobne błędy nie definiują tego, kim jest dana osoba. Dzięki temu przestajemy oceniać ludzi i prędzej wolimy coś wyjaśnić lub nauczyć, zamiast od razu wyciągać negatywne wnioski.

Problemy z koncentracją

Zakochane osoby nie potrafią się skoncentrować na wykonywaniu swojego zadania. Ich myśli wędrują, ciągle wracając do jednej osoby – tej ukochanej. Przez to jednak mają problemy ze sprawnym wykonywaniem swoich obowiązków.

Stabilizacja nerwowości

Osoby z nerwicą prowadzą niestabilne życie. Udowodniono naukowo, że miłość może pomóc z problemem. Kiedy człowiek jest zakochany, problemy związane z nerwicą ulegają stabilizacji. To zupełnie nie oznacza, że problem zniknął, ale kontrolowanie nerwów staje się łatwiejsze.

Poszerzanie wiedzy

Miłość wpływa dosłownie na poszerzanie wiedzy. Kiedy jesteśmy zakochani, w naszym mózgu uruchamiają się zdolności poznawcze, dzięki czemu łatwiej, szybciej i lepiej pochłaniamy wiedzę. Co więcej, dopamina sprawia, że zdecydowanie chętniej podejmujemy się zbierania nowych informacji.

Silniejsza ochrona

Zakochane osoby zrobią wszystko, aby ochronić swojego partnera przed wszelkim złem. Taka postawa sprawia również, że stają się one protekcyjne wobec innych osób. Mają świadomość, jaki to jest ból, kiedy ukochanej osobie dzieje się krzywda, a więc starają się pomóc innym, aby nie musieli tego doświadczać.

Udostępnij: