Brak wzajemności w uczuciach, odrzucenie, czy nieszczęśliwa miłość czasem zmuszają nas do tego, by odciąć się od takiej relacji. Odkochanie się w osobie, którą obdarzyliśmy szczególnymi uczuciami, wcale nie jest łatwym procesem. Jak się odkochać? Poznaj sprawdzone sposoby na to, jak zapomnieć o nieszczęśliwej miłości.

Nieszczęśliwa miłość a odkochanie

Prawdziwa miłość to magiczny stan, który nas uszczęśliwia i daje poczucie spełnienia. Odwzajemnione uczucie nas wzmacnia, buduje, zapewnia wewnętrzną harmonię. Sprawia, że chce nam się żyć i czujemy, że możemy wszystko!

Jednak gdy nieszczęśliwie się zakochujemy, ktoś nie odwzajemnia naszych uczuć, traktuje nas z obojętnością i odrzuca nasze starania, może to złamać nasze serce. Choć wiąże się to ze smutkiem i cierpieniem, w takim wypadku pozostaje nam jedynie zaakceptować ten stan i postarać się zapomnieć. Nie jest to łatwym zadaniem, ale trzeba pamiętać, że nie możemy nikogo zatrzymać na siłę przy sobie…. Jak się odkochać i poradzić sobie z nieszczęśliwą miłością?

Jak się odkochać? Poznaj sprawdzone sposoby

Uświadom sobie swój stan

Gdy mamy do czynienia z nieszczęśliwą miłością lub odrzuceniem, często pogrążamy się w smutku, odczuwamy nieznośny ból i cierpienie. Otacza nas wiele negatywnych emocji, znajdujemy się w prawdziwym dołku. Takie uczucia są normalne i musimy je zaakceptować, by odzyskać spokój ducha. Wkrótce zaczną słabnąć i zmienią się w akceptację, a my pogodzimy się ze stanem rzeczy.

Przeanalizuj emocje

Warto zwrócić się ku swojemu wnętrzu, to pomoże przywrócić harmonię i odzyskać wewnętrzny spokój. Nie załamuj się i nie obwiniaj za niepowodzenia w miłości. Pomyśl o swoich mocnych stronach, zrób zestawienie najlepszych cech charakteru, zachowania i wyglądu. To pomoże Ci docenić siebie i na nowo się polubić.

Popatrz na sytuację na trzeźwo

Na pewno teraz idealizujesz osobę, którą obdarzyłaś uczuciami. Pamiętasz tylko o jej zaletach i mile spędzonych wspólnych chwilach. Wypierasz z pamięci nieprzyjemne momenty, kłótnie i nieporozumienia. Popatrz na sytuację racjonalnie, to pomoże Ci otrzeźwieć.

Daj sobie czas

Daj sobie czas, aby poradzić sobie z nieodwzajemnioną miłością lub odrzuceniem. Nie zapomnisz o tych uczuciach z dnia na dzień, jednak wkrótce czas uleczy rany. Ból z czasem się zmniejszy, a my wrócimy do normalności.

Nie rozpamiętuj przeszłości

Jeśli chcesz się w kimś odkochać, przede wszystkim musisz odciąć się od przeszłości. Przestań rozpamiętywać i analizować. Ciągłe myślenie i wspominanie osoby, która Cię opuściła nie przyniesie nic dobrego.

Wyznacz sobie cel

Zamiast rozpamiętywać przeszłość, zacznij aktywnie działać. Wyznacz sobie jakiś cel, zrealizuj odłożone na później plany lub marzenia. To dobry czas na zajęcie się nowym hobby.

Skup się na teraźniejszości

Skup się na sobie i teraźniejszości. Dopuść do siebie możliwość, że możesz być szczęśliwa sama lub z kimś innym. Zacznij się rozglądać, być może miłość czeka na Ciebie tuż za rogiem.

Nic na siłę

Pamiętaj jednak o tym, żeby nie robić niczego na siłę, ani na złość komuś. Nie rzucaj się w przypadkowe ramiona i nie szukaj desperacko nowego związku. Szanuj siebie, swoje uczucia i ciało. Tylko tak będziesz spełniona i szczęśliwa.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img