Czy miłość jest w stanie wyleczyć depresję? Jak okazać uczucia osobie cierpiącej na to zaburzenie? Jakie są związki osób z depresją?

Depresja a miłość

Osoby cierpiące na depresję doświadczają wielu negatywnych emocji. Ten stan wpływa na ich myślenie, zachowanie, a także uczuciowość. Depresja może zaburzać funkcjonowanie człowieka w wielu sferach życia, także w tej miłosnej. Dowiedz się, jak wyglądają związki osób z depresją.

Związki osób z depresją

Pragnienie miłości i bycia kochanym jest niezwykle ważne dla osób cierpiących na depresję. Chcą oni być jak najbliżej partnera, gotowi, żeby całkowicie się poświęcić i zrobić wszystko dla drugiej osoby. Nie liczą się z własnymi potrzebami i uczuciami, najważniejsza dla nich jest druga osoba. W pewnym momencie tak bardzo identyfikują się z partnerem, że zapominają o tym, że są odrębną jednostką. Nie potrafią bez niego funkcjonować, ani normalnie żyć. Stają się coraz bardziej bezradne i zależne.

Związki osób z depresją nie należą do łatwych. W tych relacjach często pojawiają się poważne kryzysy. Nawet nieistotne kłótnie, nieporozumienia i napięcia mogą wywołać u nich lawinę silnych emocji i doprowadzić do załamania.

Wszystkie te wzloty i upadki w związku wywołują w nich cierpienie i bardzo silny lęk przed utratą partnera. Osoby cierpiące na depresje zrobią wszystko, aby go przy sobie utrzymać. Nie chcą zostać same i bardzo się boją porzucenia.

Mogą posuwać się do szantażu, gróźb, a nawet prób samobójczych. Usiłują wzbudzić w drugiej osobie poczucie winy i litość.

Im głębiej się angażują, oddają siebie i kochają, tym więcej mają do stracenia. Związek oparty na uzależnieniu jednej osoby od drugiej, grozi niebezpieczeństwem…

Czy miłość jest w stanie wyleczyć depresję?

Związki osób z depresją nie zawsze wyglądają w sten sposób. Bardzo dużo zależy od zdrowego partnera i jego podejścia do choroby ukochanej osoby. Choć miłość nie jest w stanie zapobiec depresji, osłania umysł i może bardzo pomóc choremu.

Sytuacja, gdy ukochana osoba zmaga się z zaburzeniami psychicznymi jest bardzo trudna dla obojga partnerów. Jednak miłość, troska i bliskość okazywana partnerowi, jest w stanie złagodzić cierpienie i przyśpieszyć czas wyleczenia.

Depresja to choroba, z którą nie sposób poradzić sobie samemu. Jeśli bliska Ci osoba na nią cierpi, koniecznie jest zwrócenie się o profesjonalną pomoc, do psychiatry oraz psychoterapeuty.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img