6 nawyków, które podtrzymują miłość

W miarę upływu czasu z powodu wkradającej się w związek nudy i rutyny, uczucie między dwojgiem ludzi, może wygasać. Nie ma magicznej recepty na to, by miłość w związku trwała wiecznie. Istnieją jednak pewne nawyki, które pozwolą ją podtrzymać mimo upływu lat.

Te nawyki pozwolą podtrzymać miłość mimo upływu lat

Dzięki tym sposobom Wasze uczucie będzie silne i trwałe. Te nawyki pozwolą podtrzymać miłość i ogień w związku.

Obdarzajcie się czułościami

Obdarzajcie się czułościami każdego dnia. Całujcie się jak najczęściej! Pocałunki wprawią Was w dobry nastrój, wywołają pozytywne emocje i do siebie zbliżą. Nie zapominajcie o tym, żeby codziennie się przytulać. Przytulanie uwalnia oksytocynę - hormon miłości i serotoninę - hormon szczęścia. Uspokaja, koi nerwy i daje poczucie bezpieczeństwa. Uściski wpływają na umacnianie więzi i dobre samopoczucie.

Zobacz także:  Czy on jest miłością Twojego życia? 7 sygnałów, które o tym świadczą

Wyznawajcie sobie miłość

Codziennie zapewniajcie ukochaną osobę o swoim uczuciu. Mów partnerowi, że go kochasz, pragniesz, tęsknisz, cenisz, podziwiasz. Każdy lubi słuchać komplementów i wyznań miłości. Nie tylko Was do siebie zbliżą, ale poprawią też Wasz nastrój i samopoczucie.

Rozpalcie ogień w sypialni

Po latach żar w związku może przygasać. Jeśli w Twojej sypialni pojawiła się nuda, zacznij działać. Rozpal ponownie ogień między Wami! Nie bój się eksperymentować, wprowadź do łóżka nieco nowości i fantazji. Zabawki erotyczne, nowe pozycje seksualne, odgrywanie ról, realizowanie swoich skrytych fantazji- to wszystko sprawi, że między Wami na nowo zaiskrzy.

Spędzajcie razem czas

Robienie wspólnych rzeczy zbliża do siebie ludzi. Dlatego znajdźcie coś, co chętnie będziecie robić we dwoje. Odkryjcie nowe pasje, które Was połączą. Wędrówki górskie, wyprawy rowerowe, kurs gotowania lub języka obcego? Wybór ofert jest szeroki, na pewno znajdziecie coś, co oboje polubicie! To Was do siebie ponownie zbliży i umocni więź między Wami.

Rozmawiajcie ze sobą

Rozmawiajcie ze sobą jak najczęściej. Zarówno o codziennych, błahych sprawach, jak i poważnych kwestiach. Uważnie i aktywnie słuchaj, gdy partner o czymś Ci opowiada. Pozwól mu się wygadać, nie przerywaj, okaż zainteresowanie. Naucz się otwarcie i jasno mówić o swoich emocjach i uczuciach. Nie licz na to, że partner się czegoś domyśli lub odgadnie Twoje niewypowiedziane intencje, jeśli o nich nie powiesz. Jeśli między Wami dochodzi do różnicy zdań i kłótni, postarajcie się znaleźć kompromis, czyli rozwiązanie, które zadowoli obie strony.

Dajcie sobie przestrzeń

Poza tym, żeby spędzać ze sobą czas, ważne jest, aby każdy z partnerów miał też chwilę na siebie. Nie denerwujcie się, gdy Wasza druga połóka umówi się na mecz z kolegami, lub pójdzie do kina z przyjaciółką. 

Udostępnij: