8 bolesnych oznak, że on Cię nie szanuje

Szacunek, obok miłości, wierności i zaufania to fundament udanej relacji. Jeśli brakuje go w Twoim związku, to znak, że między Wami nie dzieje się najlepiej… Poznaj 8 oznak, że on Cię nie szanuje!

  Brak szacunku w związku

  On niewłaściwie Cię traktuje, przez co czujesz się przygnębiona, smutna, bezwartościowa i masz zaniżoną samoocenę... Związek, w którym partner Cię nie szanuje i odziera z poczucia własnej wartości, może Cię wyniszczyć. Poznaj sygnały alarmowe, które świadczą o tym, że jesteś w takiej relacji!

  8 oznak, że on Cię nie szanuje

  Nie liczy się z Tobą

  Partner nie liczy się z Twoimi uczuciami, emocjami i zdaniem. Stawia się na pierwszym miejscu, a Ciebie ignoruje. On myśli wyłącznie o sobie, skupia się na tym, żeby jemu było dobrze. Jet egocentryczny i zapatrzony w siebie. 

  Pomija Twoje potrzeby

  W waszej relacji od dawna nie ma równowagi pomiędzy braniem i dawaniem. Partner pomija Twoje potrzeby i nie okazuje Ci zainteresowania. Nie zwraca uwagi na to co czujesz, jakie masz pragnienia i oczekiwania. Masz wrażenie, że przestałaś się dla niego liczyć…

  Umniejsza Twoją wartość

  Stale wytyka Twoje błędy i krytykuje Cię na każdym kroku, nawet gdy jesteście w towarzystwie innych osób. Porównuje Cię do innych, umniejsza Twoje zasługi i osiągnięcia, za to wytyka najdrobniejsze potknięcia.

  Krytykuje Cię i poniża

  Partner jest wobec Ciebie nieuprzejmy i traktuje Cię bez szacunku. Wytyka Ci najdrobniejsze błędy, krytykuje, lekceważy i poniża. Okazuje Ci przeważnie negatywne uczucia.

  Traktuje Cię źle

  Masz wrażenie, że on traktuje Cię jak wroga. W kłótniach zdarza się, że partner Cię obraża i wyzywa. Na co dzień jest wobec Ciebie szorstki, nieuprzejmy, chamski. Słyszysz od niego docinki, złośliwe uwagi i przykre żarty. On uważa, że nie potrzebnie się czepiasz i wyolbrzymiasz sytuację.

  Zmienia Cię na siłę

  On chcę Cię na siłę zmienić i sobie podporządkować. Nie akceptuje Cię i tego, jaka jesteś naprawdę. Zależy mu nad tym, żeby Cię kontrolować i mieć nad Tobą władzę.

  Ogranicza Cię

  Partner ogranicza Twoją wolność, niezależność i możliwość decydowania o sobie. Przez niego zaniedbujesz bliskich, swoje zajęcia i zainteresowania. Odcina Cię i coraz bardziej uzależnia od siebie.

  Manipuluje Tobą

  Partner Cię wykorzystuje do własnych celów, traktuje przedmiotowo i ma nad Tobą kontrolę. Stosuje szantaż emocjonalny i Tobą manipuluje.

  DZ

  Udostępnij: