Zestaw pytań standardowo zadawanych na randkach ma sprawdzić, czy druga osoba posiada odpowiednie cechy i sprawdzi się na stanowisku życiowego partnera. Według psychologa randkę można porównać do… rozmowy kwalifikacyjnej. Dowiedz się, czego szukają kobiety i mężczyźni na randkach. Sprawdź, jak dobrze wypaść, aby przejść na kolejny „etap rekrutacji”.

Randkowanie jak rozmowa kwalifikacyjna?

Psycholog społeczny dr Konrad Maj w wywiadzie dla Wysokich Obcasów zauważył, że obecnie randki można porównać do rozmowy kwalifikacyjnej. Dwie osoby mają przygotowany standardowy zestaw pytań, które zadają sobie nawzajem, aby sprawdzić, czy posiadają interesujące ich cechy i czy sprawdzą się jako życiowi partnerzy.

Czego szukają kobiety i mężczyźni chodząc na randki?

Eksperci uważają, że dla mężczyzn szczególnie liczy się responsywność, czyli zachowywanie się odpowiednio do sytuacji, reagowanie na potrzeby partnera czy partnerki. Chcą wiedzieć, czy kobieta jest troskliwa, opiekuńcza i udzieli im wsparcia i pomocy w razie potrzeby.

Kobiety z kolei wolą mężczyzn, którzy myślą o nich jako o istotach wrażliwych i delikatnych, jednocześnie dobrze dających sobie radę z domowymi obowiązkami. Kobiety wnioskują, że taki mężczyzna będzie bardziej skłonny do inwestycji w związek i zaangażowania się w niego. 

Jak dobrze wypaść na randce, aby przejść na kolejny „etap rekrutacji”?

Dobre pierwsze wrażenie

Wiele osób zastanawia się w co się ubrać, aby zrobić na kimś dobre pierwsze wrażenie. Dostosuj swój ubiór do miejsca i rodzaju spotkania. Nie przesadzaj z elegancją, ale ubierz się ładnie i schludnie, dzięki temu okażesz, że zależy Ci na drugiej osobie i poświęciłeś czas, aby odpowiednio się przygotować do spotkania. Wybierz taki zestaw, w którym będziesz czuć się dobrze i komfortowo.

O czym rozmawiać?

O czym rozmawiać na pierwszej randce z nowo poznaną osobą? Nie przejmuj się, nie musisz przygotować sobie listy tematów i szeregu pytań. Postaw na neutralne, przyjemne tematy, które pozwolą Ci poznać drugą osobę i przedstawić siebie. Unikaj rozmów na trudne i poważne tematy, dotyczące religii, polityki czy przekonań. Pamiętaj, żeby nie mówić jedynie o sobie, ale uważnie słuchać drugiej osoby. Okazuj zainteresowanie i uwagę, to pozwoli Wam nawiązać dobry kontakt.

Miejsce i czas spotkania

Wybór miejsca na pierwszą randkę jest bardzo istotny. Nie spotykaj się z nieznajomą osobą, poznaną przez Internet w odludnym miejscu, takim jak park lub czyjeś mieszkanie. Kawiarnia, pub, czy kino to odpowiednie miejsca na pierwsze spotkanie.

Ustalcie czas, który pasuje Wam obojgu. Na pierwszą randkę dobrze jest poświęcić 1-2 godziny- tyle wystarczy, aby nieco się poznać i zdecydować czy mamy ochotę na drugie, dłuższe spotkanie.

Kto płaci?

Tradycyjne podejście do randek mówi, że to mężczyzna porywa rachunek za pierwszą randkę. Jednak w czasach równouprawnienia nie jest to takie oczywiste. Dobrym podejściem wydaje się, że ten kto zaprasza- płaci. Najlepiej jednak, aby obie strony przygotowały się pokrycia swojej części rachunku.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img