Nawet jeśli kogoś bardzo kochany i nie wyobrażamy sobie bez niego życia, nie powinniśmy zapominać o sobie. Jeśli w związku uda nam się zachować tożsamość i pewną niezależność to wielki sukces. Dowiedz się, dlaczego warto kochać siebie i jak dbać o tę miłość.

Miłość do samego siebie w relacji z kimś innym

W związku z inną osobą nie powinniśmy zapominać o sobie. Miłość własna nie jest niczym złym i podkreślali to już wybitni filozofowie i myśliciele. Dlatego warto żyć zgodnie z zasadą: ,,Kocham Cię, ale siebie kocham bardziej”.

Nie bój się kochać siebie

Miłość do samego siebie to klucz do zaakceptowania siebie i zadbania o własne potrzeby, bez odczuwania przy tym poczucia winy. Wiąże się z akceptacją swoich emocji i uczuć oraz szacunkiem do siebie. Dzięki niej wzrasta nasze poczucie własnej wartości i  samoakceptacja. Stajemy się spełnieni w wielu obszarach życia. Może nas motywować i popychać do działania. Dawać nam siły do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i stresem.

Jak wzmocnić miłość do siebie?

Miłość do siebie samego to najlepsza droga do stworzenia udanej i szczęśliwej relacji. Dlatego dowiedz się jak zadbać o siebie na co dzień.

Polub siebie

Zaakceptowanie siebie, swoich mocnych i słabych stron pomoże Ci osiągnąć spokój, harmonię i czerpać radość z życia. Pamiętaj, że nikt nie jest idealny i każdy ma prawo do błędów. Polub siebie, a inni także to zrobią.

Doceniaj siebie

Myśl pozytywnie, skupiaj się na swoich zaletach i tym, w czym jesteś dobry. Myśl pozytywnie i idź śmiało przez życie. Nie wyolbrzymiaj własnych wad i słabych stron. Nie rozpamiętuj niepowodzeń, nie myśl o tym, co Ci się nie udało. Zacznij się doceniać i zauważać najlepszą wersję siebie.

Rozwijaj się

Nie przestawaj się uczyć, pamiętaj, że kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu. Nigdy nie jest za późno na naukę, a więc próbuj nowych rzeczy i realizuj się. Rob to co sprawia Ci przyjemność. Znajdź czas, aby rozwijać swoje hobby i zainteresowania.

Rozpieszczaj się

Pozwól się czasem rozpieścić, sama także rób dla siebie miłe rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. Skup się na sobie. Stawiaj się na pierwszym miejscu, zadbaj o swoje potrzeby i pragnienia. Pokochaj siebie, a przekonasz się, że dzięki temu inni też obdarzą Cię miłością.

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img