Bardzo łatwo je zniszczyć, a niezwykle trudno odbudować… Zaufanie, bo o nim mowa, jest podstawą każdej relacji. Dowiedz się, co zrobić, gdy zostało nadszarpnięte w Twoim związku. Czy można je jeszcze odzyskać?

Zaufanie to jeden z najważniejszych fundamentów relacji

Zaufanie to wewnętrzne przekonanie, że druga osoba nas nie skrzywdzi, nie oszuka i nie zdradzi. To poczucie, że możemy na niej polegać, czuć się przy niej na tyle pewnie i bezpiecznie, by powierzać jej swoje tajemnice i liczyć na pomoc. Zaufanie jest podstawą wszystkich więzi międzyludzkich, stanowi fundament wszelkich związków... Niestety często wystawiane jest na próbę i bardzo łatwo można je stracić.

Zaufanie bardzo łatwo można stracić…

Zaufanie bardzo łatwo można nadwyrężyć i stracić, zwłaszcza gdy ktoś dopuścił się kłamstwa, zdrady lub celowo skrzywdził drugą osobę. Gdy raz zostało nadszarpnięte i wystawione na próbę, jego odbudowa może zająć sporo czasu i pracy…

Czy można odbudować raz utracone zaufanie?

Dowiedz się, jak odbudować nadszarpnięte zaufanie w związku.

Zacznij od przebaczenia... sobie

Jeśli to Ty skrzywdziłaś drugą osobę i z tego powodu przez cały czas odczuwasz poczucie winy, postaraj się sobie wybaczyć. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mogła pójść dalej. Wciąż będą kłębić się w Tobie negatywne emocje, a druga osoba może to wyczuwać i obawiać się, że coś ukrywasz. Przez to ciężko będzie jej ponownie Ci zaufać.

Przeproś i okaż skruchę

Jeśli chcesz odbudować zaufanie, zacznij od szczerych przeprosin. Poproś drugą osobę o wybaczenie i okaż szczerą skruchę i chęć zadośćuczynienia. Tylko w ten sposób będziesz mogła naprawić to, co między Wami się zepsuło.

Daj sobie czas

Raz straconego zaufania nie można odzyskać od razu. Daj sobie i drugiej osobie czas, na to by ochłonąć i wszystko spokojnie przemyśleć. To wymaga cierpliwości i wyrozumiałości. Nie miej pretensji, że druga osoba nie jest w stanie od razu Ci w pełni zaufać. Nie wywieraj presji i nie przyspieszaj tego na siłę.

Udostępnij:

Sklep