Ślub i wesele to dla wielu par, które marzą o wspólnej przyszłości, bardzo istotna kwestia. Dzień, w którym zakochani zdecydują się powiedzieć sobie „tak”, wymaga nie lada przygotowań. Przedstawiamy kilka rad, które mogą być pomoce dla osób planujących wesele.

Lista gości

To ile osób, można zaprosić na ślub i wesele zależne jest od wielu rzeczy. Oczywiście najważniejszą rolę ogrywają fundusze narzeczonych i ich rodziców, o ile uczestniczą w tej kwestii. Od kilku lat ceny za osobę w restauracjach czy salach balowych poszły wysoko w górę. Jeśli zależy Wam na tym, aby gości było jak najwięcej, zastanówcie się, czy nie warto wówczas zrezygnować z czegoś, co w liczone jest w cenę za gościa weselnego.

Pamiętajcie jednak, że jednakowo restauracje czy sale mają ograniczoną ilość miejsc. Warto wziąć to pod uwagę, aby zarówno państwo młodzi, jak i zaproszenie goście czuli się swobodnie.

Zaproszenia na ślub

W dzisiejszych czasach prawie wszystko załatwić można za pomocą Internetu czy telefonów. Faktycznie coraz częściej przyszli małżonkowie decydują się wysłać zaproszenia za pomocą maila, czy SMS-a jednak nie da się ukryć, że te w formie papierowej są zdecydowanie bardziej eleganckie (tym bardziej w ocenie gości z tzw. starszego pokolenia). Zaproszenia należy wręczyć oczywiście z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Przyjęło się, że goście powinni dowiedzieć się o ślubie średnio dwa miesiące przed wydarzeniem.

Suknia ślubna i garnitur

To, co ubiorą na swój ślub przyszła panna i pan młody, może spędzić sen z powiek narzeczeństwu. Najczęściej wybieranymi sukniami dla panny młodej są te z salonów sukien ślubnych. Warto jednak pamiętać, że w niektórych atelier na suknie trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Wiele kobiet decyduje się także na zakup z drugiej ręki albo suknie dostępne w sklepach na miejscu.

Oprawa muzyczna na weselu

Najpopularniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o oprawę muzyczną na weselu to oczywiście orkiestra lub DJ. Jeśli lubicie muzykę na żywo, pierwsza opcja zdecydowanie bardziej przypadnie Wam do gustu. Pamiętajcie jednak, że to jaki repertuar będzie grany na weselu, wciąż zależy od Was, dlatego jeśli zniechęcają Was weselne klimaty w stylu disco-polo, wystarczy uzgodnić to z członkami orkiestry czy DJ-em przed ważnym dniem.

Jedzenie

Jedzenie to nieodłączny element każdego wesela. Na szczęście zarówno restauracje, jak i sale mają w swoich ofertach zróżnicowane menu. Warto wciąż pod uwagę, że na weselu mogą pojawić się goście, którzy np. nie jedzą mięsa, dlatego dla takich osób skierowana powinna być karta wegetariańska.

Nocleg dla gości weselnych

Coraz więcej młodych małżeństw decydując sięna zaproszenie gości na swoje wesele, organizuje dla nich także nocleg. Nie wszystkich jednak stać na pokrycie tych kosztów. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas sprawdzenie, czy w pobliżu imprezym znajdują się wolne miejsca noclegowe i poinformowanie zaproszonych gości o możliwości wykupu przez nich tej opcji.

Wedding people photo created by senivpetro - www.freepik.com
Udostępnij:

Sklep