"Nie-miłość"- jak rozpoznać, że to uczucie nie było prawdziwe?

Kochać i być kochanym to najważniejsza potrzeba większości ludzi. Niestety zdarza się, że to co uważamy za prawdziwą miłość, wcale nią nie jest. Podpowiadamy, jak rozpoznać, że to co między wami jest to „nie-miłość”.

"Nie-miłość"- jak rozpoznać, że to uczucie nie było prawdziwe?

Oto oznaki, które wskazują na to, że to co Was łączyło nie było prawdziwą miłością:

Walka o związek

Masz wrażenie, że ciągle musiałeś walczyć o związek. Nieustannie pracowałeś nad relację, dając z siebie wszystko, podczas gdy partner niekoniecznie starał się w równym stopniu. Poświęcałeś się, rezygnując przy tym z siebie. Zależało Ci, żeby utrzymać ten związek za wszelką cenę. To znak, że łączące was uczucie wcale nie było prawdziwą miłością- ta przychodzi naturalnie i nie wymaga ciągłej walki.

Brak szacunku

W relacji wypełnionej prawdziwą miłością nie brakuje szacunku. Gdy ktoś odziera Cię z poczucia własnej wartości i źle traktuje, to znak, że coś jest nie tak. Partner, który umniejsza Twoje zasługi, wytyka najdrobniejsze potknięcia, krytykuje, lekceważy i poniża, manipuluje Tobą i wykorzystuje, tak naprawdę Cię nie kocha.

Więcej złych niż dobrych chwil

W tym związku partner powodował więcej zmartwień, smutków i stresu, niż przynosił szczęścia i spełnienia. W waszej relacji znacznie więcej było trudnych chwil niż tych dobrych, częściej był w niej płacz, niż śmiech. Jeśli tak właśnie wyglądał twój związek, masz pewność, że to nie była prawdziwa miłość.

Wciąż czegoś brakowało

Masz wrażenie, że w waszym związku wciąż czegoś brakowało. Mieliście problemy z komunikacją, nie potrafiliście ze sobą rozmawiać i nie słuchaliście się nawzajem. W relacji brakowało namiętności i pasji, nie było między wami intymności i silnej więzi. Nie czuliście się w pełni zaangażowani i nie myśleliście o wspólnej przyszłości. Oznacza to, że żadne z was nie traktowało drugiego poważnie.

Rozstanie Cię nie załamało

Kiedy związek się skończył, myślałeś, że będzie ciężko i będziesz cierpieć, ale w rzeczywistości było to o wiele łatwiejsze, niż się spodziewałeś. Rozstanie Cię nie załamało, a po nim w końcu mogłeś odetchnąć pełną piersią. Od razu ruszyłeś do przodu i nie rozpamiętywałeś przeszłości. Od prawdziwej miłości nie jest łatwo odejść, więc masz pewność, że brakowało jej w tym związku.

 

Udostępnij: