• Okładka artykułu Brak motywacji? Drobne pomysły, aby na nowo odzyskać energię!
  7
  10 Lip 2019

  Brak motywacji? Drobne pomysły, aby na nowo odzyskać energię!

  • #motywacja
  • #energia
  • #lenistwo
  • #człowiek
  • #praca
Motywacja pozwala nam przetrwać chwile słabości oraz lenistwa. To dzięki niej ciągle idziemy do przodu i widzimy sens w tym, co robimy. Ona utrzymuje nas na pełnych obrotach, ale bywają też momenty, kiedy jej brakuje. Co wtedy robić? Jak na nowo odzyskać energię do działania?

Na 5

Wiele ludzi uważa, że odliczanie jest dziecinne i w żaden sposób nie pomaga. W rzeczywistości odliczanie do 5 może naprawdę wiele zmienić. Nastawiamy się, że liczba 5 jest ostatnią sekundą, którą możemy poświęcić na lenistwo, a następnie zabieramy się za pracę.

Nie wszystko naraz

Bardzo często tracimy energię na samą myśl o tym, jak wiele musimy zrobić. Duża ilość pracy potrafi nas przytłoczyć i zaczynamy odkładać ją w czasie. Nikt jednak nie powiedział, że musimy robić wszystko naraz. Jest to wręcz niewykonalne. Lepiej jest podzielić swoje obowiązki na ważniejsze i te nieco mniej. W ten sposób lepiej przyłożymy się do ich wykonania, a ich ilość nie będzie tak przytłaczająca.

Bez pośpiechu

Pośpiech jest złym doradcą, a nasz mózg nie lubi nagłych i gwałtownych zmian oraz szybkiego działania. Lepiej jest bez pośpiechu wykonywać swoje obowiązki i powoli dostrzegać rezultaty. W ten sposób mamy pewność, że wszystko wykonaliśmy dobrze, a efekty motywują nas jeszcze bardziej.

Ciesz się monotonnością

Wielu ludzi po czasie jest znużonym swoimi obowiązkami i wszystko wydaje się monotonne. Rutyna pozwala nam jednak na stabilne funkcjonowanie. Kiedy zabieramy się za pracę, to po czasie zaczynamy dostrzegać rezultaty. Dążymy do celu, który jest w stanie dać nam satysfakcję.

Pozytywne nastawienie

Tutaj można pobawić się sztuczkami związanymi z psychologią. Pozytywne nastawienie i wyobrażanie sobie optymistycznych scenariuszy pozwoli nam na zebranie więcej energii oraz motywacji. Dzięki temu chętniej weźmiemy się do pracy i łatwiej będzie nam wykonywać swoje obowiązki.