Pewność siebie jest jak mięsień – można ją wyćwiczyć. Poniżej znajdziesz listę małych rzeczy, które pomogą ci wytrenować większą pewność siebie. Przed większością z nich prawdopodobnie będziesz czuł lęk i nieśmiałość, jednak tylko w ten sposób przestaniesz się bać i niepotrzebnie stresować.

1. Zadawaj pytania

Na wykładzie, konferencji, czy w innej podobnej sytuacji, jeśli masz jakieś pytanie, bez wahanie je zadaj. Być może inni uczestnicy spotkania też się nad tym zastanawiają, ale nie mają odwagi zadać pytania.

2. Bądź ochotnikiem

Często w szkole, na studiach, czy na treningach uczestnicy proszeni o wyjście na środek, czy zgłoszenie się na ochotnika do innych czynności. Nie zastanawiaj się wtedy, tylko po prostu się zgłoś.

3. Czytaj książki

Wiele książek niesie za sobą przesłanie, aby się nie lękać i korzystać z życia. Mówi o akceptacji, takim jakim jesteśmy. Pokazuje, że problemy życia codziennego, którymi sobie zaprzątamy myśli, są bardzo często trywialnymi i mało istotnymi.

4. Uśmiechaj się do obcych i nie odwracaj wzroku

Patrz mijanym ludziom prosto w oczy i uśmiechaj się. To doskonały trening pewności siebie.

5. Zagadaj obcego na ulicy

Podejdź do kogoś i po prostu nawiąż rozmowę. Zapytaj o drogę, dobrą restaurację w okolicy, itd., potem już pójdzie z górki.

6. Zadbaj o swoją sylwetkę

Poprzez ćwiczenia fizyczne nabieramy pewności siebie. Zaczynamy siebie akceptować i nie boimy się spojrzeć w lustro.

7. Mów innym komplementy, nawet obcym

Mówienie komuś miłych rzeczy to doskonała metoda na ćwiczenie pewności siebie. Postaraj się powiedzieć jakiś komplement, najlepiej obcej osobie.

8. Śmiej się na głos w miejscach publicznych

Możesz udawać, że czytasz naprawdę śmieszną książkę lub gazetę. Zacznij się śmiać na głos, tak by inni to słyszeli.

9. Nuć i śpiewaj ulubione piosenki

Będąc w otoczeniu innych ludzi zacznij na głos nucić lub śpiewać jakąś piosenkę. Trudno się do tego przekonać, ale takie ćwiczenie naprawdę działa.

10. Zgłaszaj, że coś ci nie pasuje

Będąc na przykład w restauracji, często dostajemy coś niedoprawione, przypalone, czy po prostu nie dobre. Zawsze w takiej sytuacji zgłoś problem kelnerowi. Kulturalnie, ale stanowczo powiedz, co jest nie tak.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img