Zastanawiacie się czasem, jak to jest, że jedni osiągają wszystko, co tylko sobie zaplanują, podczas gdy inni od lat tkwią w sferze marzeń? Co takiego mają w sobie ludzie sukcesu, że z łatwością eliminują wszystkie przeciwności na drodze do celu? Jak się okazuje, ogromny wpływ na nasze osiągnięcia ma to, co robimy tuż przed snem. Czynności wykonywane przed udaniem się na spoczynek, decyduje o jakości snu, a także o tym, jak będzie wyglądał nasz poranek. Co ludzie sukcesu robią tuż przed snem?

1. Planują kolejny dzień

Według ludzi sukcesu lista zadań na kolejny dzień to sprawa kluczowa z wielu względów. Plan dnia sprawia, że jesteśmy produktywniejsi. Lista zadań pomaga też odprężyć się przed snem i pozbyć się dręczących myśli o tym, co musimy zrobić nazajutrz. Według Michaela Kerra - międzynarodowego mówcy biznesowego, plan dnia pomaga oczyścić umysł i odprężyć się przed snem.

2. Uprawiają sport

Każdy wie jak ważna w życiu człowieka, jest aktywność fizyczna. Regularne uprawianie sportu pozwala zachować dobrą kondycję organizmu, zdrowie i szczupłą sylwetkę. Aktywność tuż przed snem pomaga się zrelaksować i ułatwia zasypianie. Współtwórca i CEO Bufera - Joel Gascoigne, przed pójściem spać udaje się na 20 - minutową przechadzkę.

3. Poświęcają czas na lekturę

Do czytania przed snem przyznają się tak wybitne jednostki, jak Barack Obama - noblista i były prezydent USA, czy jeden z najbogatszych ludzi na świecie - Bill Gates. Jakie korzyści przynosi codzienne czytanie przed pójściem do łóżka? Poświęcanie czasu na inspirującą lekturę zachęca do działania, poszerza zasób słownictwa, edukuje, oraz co najważniejsze pozwala się odprężyć i zrelaksować po ciężkim dniu.

4. Włączają tryb "offline"

Co to dokładnie oznacza? Niebieskie światło emitowane przez ekrany smartfonów i laptopów wysyła do mózgu mylne informacje mówiące o tym, że trwa dzień i należy pozostać w trybie czuwania. Korzystanie z urządzeń elektronicznych przed pójściem do łóżka utrudnia zasypianie, ponieważ niebieskie światło niszczy melatoninę - hormon snu. Według najnowszych badań, telefony i komputery należy dostawić minimum godzinę przed pójściem spać. Szefowa Huffington Post - Arianna Hufington po tym, jak zemdlała z przemęczenia, zdecydowała się napisać i wydać książkę o tym, jak istotna dla prawidłowe funkcjonowania organizmu jest jakość snu.

5. Kończą pracę

Osoby, które pracują zdalnie, lub posiadają własne firmy, często mają problem z oddzieleniem życia zawodowego od osobistego. Ludzie sukcesu radzą jednak, by przed pójściem do łóżka, pracę i wszystkie sprawy z nią związane, zostawić za drzwiami sypialni. Według Michaela Woodwarda - pisarza i psychologa organizacji, najgorsze co możemy zrobić to pisać służbowe e - maile lub dopracowywać projekty w łóżku, które powinno się nam kojarzyć wyłącznie ze snem.

6. Poświęcają czas rodzinie

W drodze po sukces nie warto zapominać o najbliższych. Spędzanie czasu z partnerem i dziećmi uspokaja i daje poczucie spełniania się, w każdej dziedzinie życia, zapobiega również problemom rodzinnym. Pisarka, która w swoim dorobku twórczym posiada głównie książki o ludziach sukcesu - Laura Vanderkam, w swoich dziełach dużo uwagi poświęca właśnie relacjom rodzinnym.

7. Myślą pozytywnie

Według Kerra, wielcy tego świata tuż przed zaśnięciem myślą o ty, co dobrego spotkało ich w ciągu dnia. Praktyka ta pozwala dobrze zakończyć dzień i pozytywnie nastroić się na kolejny.8. Rozmyślają o sukcesie

Ekspertka od zarządzania zasobami ludzkimi - Lynn Taylor twierdzi, że wizualizowanie sukcesu pomogło wielu ludziom w jego osiągnięciu. Rozmyślanie o dniu, w którym osiągniemy swój cel, motywuje do dążenia do niego.

9. Oddają się medytacji

Według znanego, amerykańskiego trenera osobowości - Dale Kurowa,dobrą praktyką przed udaniem się do sypialni jest medytacja, która pomaga się wyciszyć i uspokoić myśli.

10. Chodzą spać o tej samej porze

Zdaniem Kerra odpowiednia ilość i jakość snu, to niezbędna rzecz w dążeniu do sukcesu. Właśnie dlatego wielcy tego świata starają się uregulować swój rytm snu, by kłaść się i wstawać o tej samej porze.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img