Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia! Zrób to w siedmiu krokach

Zdarza się, że czasem czegoś naprawdę bardzo chcemy, ale nie potrafimy się zmobilizować do działania. Pragniemy czegoś, ale nie wiemy, jak to zdobyć. Podpowiadamy, jak ruszyć z miejsca i zacząć spełniać marzenia.

Jak ruszyć z miejsca i zacząć spełniać marzenia:

1. Zrelaksuj się

Stałe działanie pod presją czasu i otoczenia powoduje tylko stres i zmęczenie. Zanim zaczniesz działać, weź głęboki oddech i oczyść myśli. Przewietrz się, ochłoń, zrelaksuj się i odpręż. W ten sposób będziesz wypoczęty, pełen energii i zapału.

2. Pomyśl, co chcesz osiągnąć

Pomyśl, co chcesz osiągnąć i na czym ci najbardziej zależy. Wyznacz sobie realny cel. Wybierz taki, który będzie konkretny i możliwy do wykonania.

3. Zacznij działać

Ustal plan działania i pamiętaj o wyznaczeniu sobie terminu jego realizacji. Zacznij od małych rzeczy i działaj konsekwentnie i systematycznie. Wtedy szansa, że uda Ci się osiągnąć swoje cele jest znacznie większa.

4. Nie rozpraszaj się

Nie rozpraszaj się i skup się na swoim celu. Nie przechodź od jednego tematu do drugiego, nie zmieniaj zdania i nie przerywaj działania w trakcie, bez wyraźnego powodu.

5. Zastanów się, czy prosić o pomoc

Niektórym pomaga wsparcie i pomoc innych. Wiedza, że mogą na kogoś liczyć i ktoś ich motywuje, bardziej zachęca ich do działania. Jednak część osób, gorzej czuje się z tym, gdy inni zaczynają im doradzać. W ich głowie powstaje blokada, zaczynają się bać, że nie dadzą rady, poniosą porażkę, narażą wstyd. Zastanów się, do jakiego rodzaju osób ty należysz i zdecyduj, czy chcesz prosić o pomoc, czy może wolisz działać w pojedynkę.

6. Ucisz wewnętrznego krytyka

Nie bądź dla siebie zbyt surowy i krytyczny. Jeśli wyznaczysz sobie nierealne zadanie i tak go nie zrealizujesz. Nie rzucaj się na głęboką wodę i nie przesadzaj z ilością nowych wyzwań. Zbyt duża ilość planów sprawi, że i tak będziesz wynajdować mnóstwo powodów, żeby zrezygnować w trakcie.

7. Nie zrażaj się niepowodzeniami

Nie zrażaj się niepowodzeniami. Pamiętaj, że czasem się zdarzają. Nie warto ich rozpamiętywać i się nad nimi nadmiernie skupiać. Nawet, jeśli zdarzy Ci się chwila słabości, nie załamuj się i idź dalej!

dz

Udostępnij: