Co czyni odważniejszym? - sposoby

Odwaga jest cechą, którą pragnie osiągnąć właściwie każdy człowiek. Jest tak, ponieważ pomaga ona uzyskać wiele rzeczy podczas naszej egzystencji na świecie - tym bardziej, iż wiąże się ona z pewnymi ograniczeniami. Jeśli więc wszyscy tak bardzo pożądamy tego atutu, to czy może on być powszechnie dostępny? Prawdopodobnie nie u każdego w tym samym stopniu, jednakże są sposoby na to, aby chociaż odrobinę przeskoczyć swoje własne ograniczenia w tym zakresie.

Zaakceptuj swoje lęki 

Odwaga to nie tylko umiejętność oglądania horrorów czy chodzenia po ciemku w nocy. Jest to spektrum wielu zjawisk, jakie pojawiają się na codzień w naszym życiu. Będzie to między innymi stres, który bardzo trudno zniwelować, nie mówiąc już o jego całkowitej redukcji. Mimo wszystko stawianie mu czoła w tych najbardziej podbramkowych sytaucjach, uczuni silniejszym oraz mniej podatnym na niego w przyszłości. Tyczy się to nie tylko pracy albo ogólnie ważnych sytaucji, gdyż bać się możemy nawet powrotu do domu. 

Mierz się ze strachem 

Każdy posiada jakieś blokady, jakie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Czy to fobia, czy to nerwica, zawsze coś się znajdzie. Jednakże warto podjąć walkę z wytworami naszego umysłu. Oczywiście ,,nie od razu Kraków zbudowano", lecz zacząć swoje wyzwanie można od nawet najmniejszych kroczków każdego dnia. 

Stresując się zasłabnięciem, boimy się wejść do autobusu, który jest pełen ludzi. To właśnie wtedy należy przyłamywać swój strach i codziennie, co tydzień albo co miesiąc wchodzić do zatłoczonych miejsc. Efekt będzie niesamowity (duma, którą zaczniemy siebie darzyć, stanie się najlepszym skutkiem walki z samym sobą). 

Zacznij myśleć pozytywnie 

Podświadomość jest największym przyjacielem oraz wrogiem człowieka. Warto wykorzystać ten fakt i czasami po prostu należy zacząć myśleć pozytywnie. Możliwe, że brzmi to jak prosta, mało wznosząca do życia porada, jednakże trzeba zauważyć, iż im mniej komplikujemy sobie życia, tym jest lepiej. Właśnie tak samo bywa z podświadomością, która i tak była, i będzie skomplikowanym czynnikiem w człowieku. 

B.J 

Udostępnij: