W obecnych czasach – szczególnie mówiąc o zawodzie i pracy – jesteśmy bardzo zabiegani. Zaczynamy odczuwać coraz większe zmęczenie oraz frustrację z tego powodu, że nie znajdujemy ani trochę czasu dla samych siebie. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi nam, znana ze wschodu, medytacja, która może stać się doskonałym środkiem oraz receptą do uzdrowienia zabieganego trybu życia.

O samej medytacji 

Medytacja jest jakby modlitwą, rytuałem. To taki stan, w którym odprężamy swoje ciało, uspokajamy się i zaczynamy odczuwać spokój, brak trosk – krótko mówiąc harmonię oraz równowagę. W związku z tym wydaje się to idealną alternatywa a zarazem zabiegiem. W ten sposób dajemy radę nareszcie odpocząć od zabiegania, wyrabiania normy w korporacji czy ogólnie życia codziennego. Sama medytacja polega na przyjęciu dogodnej postawy dla siebie – leżącej, siedzącej lub stojącej – odprężeniu się i oddychaniu – głębokim i uspokajającym.

Kiedy warto zastosować medytację?

Samą medytację warto zastosować w przypadku, kiedy szukamy: spokoju, wytchnienia, ukojenia, relaksu, harmonii, ładu oraz składu. Wtedy naprawdę takowy zabieg się przydaje, gdyż poprawia nie tylko nastrój, ale i przynosi nam pogodę ducha. Mając ciężkie sytuacje: rozwód, ślub, chrzest, narodziny dziecka, złamane serce; medytacja pomoże złagodzić ból i stres – pozbawi nas napięcia i pozwoli odetchnąć. Po treningu lub innym wysiłku fizycznym, medytacja potrafi zdziałać wiele pożytecznych rzeczy: odpręży nas oraz rozluźni nasze mięśnie, co pozytywnie przełoży się na cykl wykonywanych przez nas ćwiczeń.

Zalety medytacji 

Największą zaletą medytacji jest przede wszystkim odzyskanie spokoju. Pozwala ona nam na to, dzięki czemu stajemy się lepszymi, spokojniejszymi i bardziej skorymi do współpracy, ludźmi. Ponadto przynosi ona ogrom satysfakcji i dobrego samopoczucia (w końcu oddychamy, a powietrze jest niesamowicie ważnym czynnikiem dla naszego życia). Medytacja odgradza nas od codziennych problemów oraz ciężkich spraw do załatwienia, a co jest najlepsze, to to, że my sami wprowadzamy się w ten, wręcz rytualny stan (niesamowite uczucie). Warto więc wykorzystywać medytację w codziennym życiu, ponieważ posiada szereg korzyści do zaoferowania – szczególnie osobom spiętym i zabieganym.

B.J

Udostępnij:

Sklep