Flegmatyk to kolejny typ temperamentu wyróżniony przez Hipokratesa. Cechuje go przede wszystkim spokój, opanowanie i dyplomatyczne podejście do wielu spraw. Nigdy nie wpada w gniew a jeśli już to bardzo rzadko. Bardzo dobrze dogada się z każdym innym typem temperamentu przez brak ekspansywności. Czasami jednak i jemu nie do końca ze wszystkim wychodzi i potrzebuje wskazówek.

Postaw na swoim

Flegmatycy sa bardzo ugodowi i skorzy do kompromisu, nawet jeśli am on być dla nich bardzo niekorzystny. Czasami jest to jednak błąd, ponieważ ich racja może być dobra. W zwiazku z tym czasami warto zwyczajnie postawić na swoim, wykorzystując kolejną cechę flegmatyka - zrównoważenie emocjonalne. Nie dość, że wygra dyskusję, to jeszcze wprowadzi doskonały plan w życie przez swoją, naturalną nieufność. 

Wyrzuć z siebie emocje 

Flegmatyk jest osobą zrównoważoną oraz spokojną, toteż nie będzie mu łatwo się zdenerwować, lecz czasami powinien to zrobić, gdyż wtedy nie będzie dusił wszystkiego w sobie. Wiadomo przecież, że gdy człowiek trzyma emocje w sobie i nie uwalnia się od nich, zaczyna podupadać na duchu, i zdrowiu. Warto zatem czasami przerwać więzy, które trzymają flegmatyka przy spokoju oraz zwyczajnie wykrzyczeć złe emocje. To naprawdę pomoże. 

Wykorzystuj swoje naturalne cechy 

Spokój, opanowanie, wyciszenie, umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz dyplomatyczne sposoby rozwiązywania problemów - te cechy przydadzą sie flegmatykowi w poszukiwaniu idealnej drogi życiowej. 

Droga zawodowa: dyplomata, mediator, tłumacz, psycholog, wykładowca, trener, nauczyciel - wszystkie zawody związane z umiejętnością rozmowy oraz przekonywania. 

Relacje: idealny przyjaciel i pomocnik w problemach; zero kłótni czy sprawiania przykrości. 

B.J 

Udostępnij:

Sklep