Człowiek przez całe życie przyswaja informacje i uczy się nowych rzeczy. Nie zawsze jesteśmy jednak chętni do tej nauki, a to dlatego, że w dobie internetu i technologii mamy dostęp do wszystkich wiadomości i informacji. Wiedza jest jednak jedną z najbardziej pożądanych rzeczy, a więc warto zadbać o jej rozwój.

Jedni uwielbiają pochłaniać wiedzę, a drudzy z nieco mniejszym zapałem podchodzą do nauki. Ciężko jest niektórym powiększać swoją wiedzę, a więc dobrze jest znać pewne sposoby, które mają ułatwić nam zadanie. Jedni z najbardziej znanych geniuszy postanowili niegdyś podzielić się swoimi radami związanymi z nauką.

Albert Einstein

Einstein był i jest niesamowicie docenianym geniuszem, którego słowa dla wielu są bardzo ważne. Mądry człowiek, który stał się inspiracją dla innych. Według Einsteina nauka nie musi być wcale naszym wrogiem. Uważał, że jeśli odczuwamy radość i szczęście z tego co robimy, to wszystko stanie się łatwiejsze. Zacznij zadem czerpać przyjemność z nauki i pochłaniania wiedzy, a będzie to dla Ciebie prostym wyzwaniem, które z czasem być może pokochasz.

Zdjęcie Jak lepiej pochłaniać wiedzę – według Einsteina i Muska! #1


Elon Musk

Ten młody człowiek zbudował niesamowitą karierę opierającej się na technologii i nowoczesności. Jest człowiekiem sukcesu, który doskonale wie, że sam rozwój technologii nie wystarczy, aby powiększyć swoją wiedzę. Musk zdradza, że często jeszcze przed rozpoczęciem nauki szybko się zniechęcamy, a to dlatego, że postrzegamy naukę jako naszego wroga. Takie podejście dodaje niepotrzebnego napięcia, a nasz mózg zwyczajnie zamyka się na nowe informacje. Jeśli zaczniemy nad tym pracować, to przekonamy się, że tak naprawdę jesteśmy w stanie nauczyć się wszystkiego

Zdjęcie Jak lepiej pochłaniać wiedzę – według Einsteina i Muska! #2


+
Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img