Jak określić, że w końcu znajdujemy się w stanie silnej psychiki? Masz może więcej energii i siły niż zazwyczaj? Nie boisz się podejmować wyzwań, pomimo różnych ludzi i sytuacji, które mogą cię podłamać? Samodzielnie idziesz przez życie i zaczynasz pozytywniej patrzeć na sprawy, które niegdyś wywoływały lęk? Są to pewne sygnały świadczące o silnej psychice, ale po czym jeszcze możemy poznać, że w końcu jesteśmy silni?

Nie cofasz się

Jesteś w stanie spróbować wszystkiego, ale przestajesz dawać drugie szanse. Nie chcesz kolejny raz przechodzić przez rozczarowania i cierpienie. Skoro raz coś nie wyszło, to ruszasz dalej i szukasz kolejnych okazji do stworzenia czegoś dobrego. Wyciągasz lekcje z przeszłości i wykorzystujesz swoje doświadczenia na przyszłość, ale drugie szanse przestały dla ciebie istnieć.

 

Masz otwartą głowę

Każdy z nas w inny sposób budował swój światopogląd i inaczej podchodzimy do wielu kwestii. Wynika to z naszej przeszłości – doświadczenia powiązane z dojrzewaniem. Nie każdy jest jednak w stanie zrozumieć, że opinie ludzi się różnią i każdy ma prawo do swojej. Ty natomiast posiadasz otwartą głowę i doskonale zdajesz sobie sprawę, że twoja opinia nie jest jedyna. Szanujesz czyjeś zdanie i poglądy oraz nie bierzesz sobie do serca słowa innych. Żyjesz swoim życiem i pozwalasz innym na to samo.

 

Nie boisz się słabości

Siła wywodzi się ze słabości. To dzięki niej uczymy się nowych rzeczy o sobie i wyciągamy lekcje, aby stać się silniejszą osobą. Nie boisz się zatem upaść, aby następnie podnieść się i kroczyć dalej. Nie przejmujesz się tym, co inni powiedzą. Nie dążysz do celów dla kogoś, a wyłącznie dla siebie, a więc masz świadomość, że po drodze mogą spotkać cię przeszkody.

 

Ignorujesz brak szacunku

Niektóre osoby nie potrafią traktować drugiego człowieka z szacunkiem i jest to bardzo prosta droga do kłótni i nerwów. Silna psychika pozwala natomiast zignorować takie traktowanie. Wcale to nie oznacza, że pozwalasz drugiej osobie na nieustannie okazywanie braku szacunku w stosunku do ciebie. Zwyczajnie nie pozwalasz takiej osobie na istnienie w twoim życiu.

 

Ignorujesz negatywne nastawienie

Zdarza się, że ludzie szukają okazji, aby nas skrytykować. Nie patrzą się na przyczyny danej sytuacji. Skupiają się jedynie na efekcie, a nam bardzo często zdarza się brać takie słowa do serca. Ty jednak masz świadomość, że nie zawsze mamy wpływ na różne sytuacje, a więc ignorujesz negatywne nastawienie ze strony innych. Zdajesz sobie sprawę ze swoich błędów i tylko tyle cię interesuje, jako że tylko z tego możesz wyciągnąć lekcję.

 

Usuwasz toksyczność

Przyszedł czas, aby usunąć ze swojego życia toksyczne osoby, które jedynie wysysają z nas energię. Jest to moment, aby zadbać o swoje dobre samopoczucie i osoby, które faktycznie życzą nam jak najlepiej. Nie boisz się zerwać kontakty z ludźmi, którzy żerują na twojej dobroci i wrażliwości. Zaczynasz stabilizować swoje poczucie bezpieczeństwa.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img