Całkowite zaćmienie Księżyca w listopadzie

Już niebawem będziemy świadkami niepowtarzalnego zjawiska astronomicznego na jesiennym niebie. 8 listopada 2022 czeka nas zaćmienie Krwawego Księżyca w znaku Byka. Będzie ono zwiastować kluczowe zmiany dla wielu osób: wzloty, upadki, a przede wszystkim sporo niespodzianek.

  Listopadowe całkowite zaćmienie Księżyca

  W listopadzie będziemy mogli zaobserwować dwa niepowtarzalne zjawiska na jesiennym niebie. 8 listopada będziemy świadkami całkowitego zaćmienia Księżyca w znaku Byka. Zdarzy się podczas listopadowej pełni, nazywanej Mroźnym lub Szronowym Księżycem. Z kolei pełne zaćmienie nazywane jest Krwawym Księżycem. 

  Kiedy będziemy mogli zobaczyć to zjawisko?

  Zaćmienie Księżyca może wystąpić maksymalnie trzy razy w ciągu roku, a najbliższe z nich będziemy mogli obserwować już niebawem. We wtorek 8 listopada 2022 roku o godz. 12:03 nastąpi kulminacja całkowitego zaćmienia Księżyca. Niezwykła pełnia potrwa około 40 minut.

  Czy zaćmienie Księżyca będzie widoczne w Polsce?

  Niestety nie mamy dobrych wiadomości… W Polsce, prawdopodobnie zaobserwujemy tylko częściowe zaćmienie, albo nie zaobserwujemy go wcale.

  Zaćmienie w całości widoczne będzie tylko w tych regionach, w których panuje noc, a Księżyc wisi nad horyzontem. Będą mogli podziwiać je mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Ameryki Południowej, Azji, Australii i Nowej Zelandii. Czerwony Księżyc to rzadkie zjawisko, które następnym razem będzie można zaobserwować dopiero w 2025 roku.

  Jak te zjawiska astronomiczne na Ciebie wpłyną?

  Zaćmienie Krwawego Księżyca to niezwykle potężne wydarzenie astronomiczne, które symbolizuje przełom, prowadzący do wielkich, czasem trudnych zmian. Może to oznaczać, że pewien rozdział Twojego życia się zamknie, a przed Tobą zupełnie nowy etap.

  W tym czasie wielu osobom może wydawać się, że tracą grunt pod nogami. Ich stabilność finansowa i emocjonalna może zostać zachwiana. Pojawi się wiele wątpliwości i niepewności co do przyszłości.

  Jednak dzięki energii Krwawego Księżyca będziesz w stanie pozbyć się rzeczy, które już Ci nie służą i nie są dla Ciebie dobre. Jeśli zaufasz swojej intuicji, zaćmienie zaprowadzi Cię w lepsze miejsce.

  Niestety w tej fazie sporo osób będzie się źle czuć! Będą uskarżać się na problemy z samopoczuciem i ze snem. Będzie można zauważyć u nich gwałtowne wahania nastrojów, irytację, drażliwość, problemy z koncentracją i uwagą, czy nadmierne pobudzenie. Pojawi się psychiczny spadek formy, niepokój, napięcie, a w niektórych przypadkach nawet zachowania nietypowe, impulsywne, czy agresywne.

  ZOBACZ TAKŻE: Które znaki zodiaku odnajdą miłość w listopadzie 2022?

   

  Udostępnij: