”Jest Pani moim idolem”-spotkanie Władimira Kliczki i Wandy Traczyk-Stawskiej przejdzie do historii

31 lipca w Warszawie odbyła się uroczystość przyznania Honorowych Obywatelstw Warszawy. Na podniosłej uroczystości pojawił się Władimir Kliczko, który odebrał tytuł za brata-byłego boksera i obecnie mera Kijowa. Podczas uroczystości doszło do spotkania i wymiany kilku zdań Kliczki z powstanką Wandą Traczyk-Stawską. Padły piękne słowa.

Wręcznie tytułu Honorowego Obywatela Warszawy

Brat mera Kijowa w niedzielę, 31 lipca wziął udział w uroczystości nadania Honorowego Obywatelstwa Warszawy Witalijowi Kliczce. Podczas uroczystej sesji rady miasta zostało wyemitowane nagranie, w którym mer Kijowa odniósł się do Polaków i ich pomocy dla Ukraińców. Z ust Witalija Kliczki padły poniższe słowa.

Zwyciężymy, bo od tego zależy przyszłość Europy i całego demokratycznego świata.

Spotkanie Władimira Kliczki z Wandą Traczyk-Stawską

Podczas ceremonii doszło do wzruszającego spotkania z powstanką warszawską Wandą Traczyk-Stawską, która po raz kolejny pokazała swój hart ducha oraz ogromną skromność. Po słowach Władimira Kliczki, które brzmiały:

Jest pani moim idolem. Proszę dalej robić to, co pani robi.

Wanda Traczyk-Stawska odpowiedziała:

Jestem tylko zwykłym żołnierzem.

Następnie odniosła się do wojny w Ukrainie. Jak podkreśliła:

Chcę powiedzieć o tym, co wszyscy czujemy. Widzimy Warszawę w powstaniu, która nie dostała pomocy i myślimy o was i wołamy: dajcie broń jak najszybciej. Wszystkiego dobrego dla was!

Podczas spotkania powstanki z Władimirem Kliczko obecny był również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na swoim profilu w mediach społecznościowych nie mógł pominąć tak ważnej chwili.

Spotkanie Wołodymyra Klitschko z Bohaterką Powstania Warszawskiego. Wystarczyło kilka minut rozmowy, żeby nasz gość powiedział o Pani Wandzie Traczyk Stawskiej, że jest jego idolką. Pani Wanda z całego serca wspiera walczących o swoją wolność i europejską przyszłość Ukraińców.

Życiorys Wandy Traczyk-Stawskiej

Wanda Traczyk-Stawska, pseudonim Pączek, Atma, w wieku 15 lat wstąpiła do Szarych Szeregów, aby dwa lata później już jako żołnierz walczyć w Powstaniu Warszawskim. Po kapitulacji stolicy trafiła do niemieckiego obozu jenieckiego. Do Polski wróciła w 1947 roku. Ukończyła studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez cały czas jest bardzo aktywna i z wielkim zapałem działa na rzecz miasta.

Udostępnij: