Gdy Pałac Buckingham przekazał oficjalną informację o śmierci królowej, cała Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie. W sieci pojawiło się nagranie z momentu, w którym tłum zgromadzony pod pałacem, dowiedział się o odejściu monarchini. Ten widok łamie serce!

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła wszystkimi

Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat, w zamku Balmoral w Szkocji. Choć stan zdrowia królowej pogarszał się od jakiegoś czasu, to wiadomość o jej śmierci wstrząsnęła nie tylko Wielką Brytanią, ale także całym światem.

Tłumy pod Pałacem Buckingham zamarły

Tłumy zaczęły gromadzić się pod Pałacem już od chwili, gdy w mediach poinformowano, że stan zdrowia królowej jest zły i znajduje się ona pod opieką lekarzy. Brytyjczycy zostawiali pod pałacem kwiaty i oczekiwali na nowe informacje o stanie zdrowia Elżbiety II. Niestety nie spodziewali się tak druzgocących wieści!

Brytyjczycy wspólnie żegnają królową

Informację o śmierci monarchini przekazano tłumowi zgromadzonemu pod Pałacem Buckingham, wywieszając tabliczkę z treścią oficjalnego komunikatu. Stało się to o godz. 18.30, w czwartek 8 września. Ludzie czekali w ciszy, gdy komunikat był wywieszany, by chwilę potem wspólnie płakać nad tą ogromną stratą…

Stacja Sky News informuje, jak zareagował tłum:

Widziano wielu ludzi płaczących po opuszczeniu flagi do połowy masztu. Zawiadomienie o śmierci królowej umieszczono również na bramach zewnętrznych.

Rodacy przeżywają odejście monarchini

Podwładni opłakują królową Elżbietę II, przychodzą pod Pałac by złożyć jej hołd, a w całym kraju obowiązuje oficjalna żałoba państwowa. To wielki cios dla Brytyjczyków, ponieważ wielu z nich w ogóle nie pamięta innego monarchy, powtarzając, że: "Ona była przez całe moje życie". Królowa była symbolem potęgi Wielkiej Brytanii i punktem, który spajał cały naród. Ludziom trudno będzie przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości i innego władcy.

"Ona była przez całe moje życie"

Elżbieta II była najdłużej panującym monarchinią Wielkiej Brytanii oraz najdłużej panującą królową w historii. Zasiadała na tronie od 1952 roku, czyli od 70 lat - tym samym pobiła rekord swojej praprababki królowej Wiktorii, która władała Imperium Brytyjskim przez ponad 63 lata.

Udostępnij:

Sklep