21 lutego w Arkadach Kubickiego odbyło się uroczyste przemówienie Joe Bidena, który przybył z wizytą do Polski. Nieco wcześniej swoją przemowę miał Andrzej Duda, a po tym, co powiedział, internet aż huczy. Choć zapewne miał na myśli żołnierzy ukraińskich, to jego przejęzyczenie już obiegło światowe media.

Joe Biden w Polsce

Po godzinie 17:40, 21 lutego rozpoczęło się wystąpienie Joe Bidena w ogrodach Arkadach Kubickiego. Amerykański prezydent przygotował przemówienie, w którym podziękował Polsce za przyjęcia tak ogromnej liczby uchodźców i niejednokrotnie podkreślał, jak ważna jest współpraca państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Stany Zjednoczone są zobowiązane, aby podtrzymywać i popierać NATO. Niech Putin wie, że atak na jeden z krajów NATO, to atak na nas wszystkich. Będziemy bronić każdego metra naszej ziemi! - można było usłyszeć z mównicy.

Jednak głośno jest także o słowach naszego prezydenta, któremu przydarzyła się niefortunna wpadka. Andrzej Duda przemawiał przed amerykańskim prezydentem, a z jego ust mogliśmy usłyszeć o „bohaterstwie rosyjskich żołnierzy”. Internet nigdy nie wybacza takich wpadek.

Niefortunna wpadka Andrzeja Dudy

Polski prezydent w swojej przemowie mówił m.in. o determinacji i sile Ukrainy. Choć chciał podkreślić, że dzielny kraj nadal nie upadł dzięki bohaterstwu jego obywateli, to nieco się przejęzyczył.

Ukraina nie upadła do dzisiaj, dzięki bohaterstwu obrońców Ukrainy, dzięki bohaterstwu rosyjskich żołnierzy [...] - mogliśmy usłyszeć z ust prezydenta Polski.

Nie da się ukryć, że przejęzyczenie było bardzo niefortunne, gdyż prezydent pomylił agresora z ofiarą. Nagranie już niesie się po sieci, a wpadka w mgnieniu oka może obiec także światowe media. Na Twitterze momentalnie zawrzało, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że było to zwykłe rozkojarzenie. Choć Andrzej Duda nie chciał źle, to niesmak pozostał, a internet nie zapomina.

Udostępnij:

Sklep