Śmierć Królowej Elżbiety. 10 najważniejszych cytatów Elżbiety II

8 września zmarła monarchini Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II była najdłużej panującą królową w historii. Jej śmierć to ogromny cios dla jej rodaków. W związku ze śmiercią Elżbiety II, przypominamy jej najważniejsze cytaty.

Nie żyje Królowa Elżbieta II

Monarchini Wielkiej Brytanii zasiadała na tronie od ponad 70 lat. 8 września 2022 media poinformowały o śmierci Królowej Elżbiety II, która odeszła w wieku 96 lat. Przez lata swojego panowania monarchini wypowiedziała wiele waznych słów, które zapadną w naszej pamięci. 

Cytaty Królowej Elżbiety II

„(...)niepokojący zwyczaj "natychmiastowego formułowania wniosków bez przemyślenia dostępnych informacji". Czyż nie jest to sympatycznie podana definicja głupoty?”

„Gdybym nosiła beż, nikt nie wiedziałby o moim istnieniu”.

„Kiedy życie wydaje się trudne, odwaga nie polega na tym, by zaakceptować porażkę, ale by ostatkiem sił zawalczyć o lepszą przyszłość”.

„Nikt, kto znał Dianę, nigdy jej nie zapomni. Miliony innych osób, które nigdy jej nie spotkały, ale czuły, że ją znają, zapamiętają ją”.

„Brytyjska konstytucja zawsze była zagadkowa i zawsze będzie”.

„Miałam zawsze wielki szacunek dla ludzi, którzy potrafią przewodzić innym. Świat, by rozwiązać swe problemy, potrzebuje silnego kierownictwa”.

„W obecnym świecie wszyscy musimy pracować razem tak ciężko jak zawsze, jeśli naprawdę mamy być zjednoczeni”.

„Rozpacz jest ceną, jaką płacimy za miłość”.

„Jak w najlepszych rodzinach, także i w naszej nie brak ekscentryków, niegrzecznych dzieci i... kłótni”.

„Nie boję się, że ktoś mnie zabije, nie chciałabym tylko zostać okaleczona“.

Udostępnij: